V dohrávce nestačilo k výhře ani vedení o pět branek

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 7. 2. 2024 od 19:00
5:6p

4:0, 1:2, 0:3 - 0:1

Branky a nahrávky: 3. Jušta (Drašnar J., Dittrich), 7. Sajdl (Matouš, Hanousek), 10. Beránek (Zahradník, Drašnar T.), 17. Netušil (Jušta), 23. Souček (Jušta, Menyhárt) - 23. Chytráček (Křížek Z.), 34. Smékal (Janoušek), 46. Švadlák (Křížek T.), 49. Křížek Z. (Luštinec), 54. Křížek Z. (Chytráček), 63. Smékal (Janoušek)

Vyloučení: 5:4
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Veinfurter - Řezníček, Šesták

Diváků: 96

Petrů - Hanousek, Kostka, Samek, Mlateček, Souček, Dittrich - Netušil, Matouš, Sajdl - Drašnar T., Zahradník, Beránek - Menyhárt, Drašnar J., Jušta

HC Trutnov
Holubec (54. - 55. Martinec) – Chaloupka, Štembera, Vácha, Křížek Z., Křížek T. – Švadlák, Janoušek, Rada, Smékal, Luštinec, Stojkovič, Mach, Chytráček

V úvodní třetině jsme byli lepším týmem a vypracovali si nadějný náskok, který jsme ale bohužel v dalším průběhu zápasu prohospodařili. Do vedení jsme se dostali ve 3. minutě, když Dittrich z vlastního pásma narýsoval kolmici na útočnou modrou na najetého J. Drašnara, ten svůj výpad sice brankově nezakončil, ale k dorážce se dostal Jušta a své narozeniny oslavil brankou. V 6. minutě dostali hosté možnost si zahrát úvodní přesilovou hru, v té jsme se dostali do rychlého protiútoku a Sajdl z brankoviště využil Matoušovu nabídku. V 10. minutě se T. Drašnar proháčkoval až před hostujícího brankáře, předložil tutovku pro Zahradníka který trefil tyčku branky, následně se z dorážky prosadil Beránek. První varování ze strany hostů přišlo ve 12. minutě, kdy nenápadné nahození od modré zacinkalo na tyčce branky. V 17. minutě se za záda obrany dostal Netušil a svůj nájezd zakončil do horního růžku branky.
V úvodu druhé třetiny jsme odskočili do pětibrankového náskoku po akci, kdy Jušta přes šířku pásma našel najetého Součka a ten zavěsil pod horní tyčku. Hosté ale rychle odpověděli, po výpadu do útočného pásma jsme nechali mezi kruhy volného Chytráčka a ten se nemýlil. Hosté se tak nastartovali a zlepšeným pohybem se dostávali do více šancí. V polovině utkání jsme měli početní výhodu, celé dvě minuty soupeře svírali v jeho obraném pásmu, pojišťovací branku jsme vstřelit ale nedokázali. A tak opět udeřilo na druhé straně, do střílené nahrávky od modré nastavil hůl před brankou Smékal.
Úvodní minuta třetí třetiny přinesla neproměněnou šanci Netušila, když sám před Holubcem kotouč do branky nedostal. Ve 46. minutě jsme propadli na útočné modré, hosté přečíslení 2 na 1 využili po střele Švadláka do horního růžku. Za tři minuty nato byli hosté definitivně zpět v utkání, naši hrubou chybu při rozehrávce z vlastní třetiny proměnil z mezikruží volný Křížek. Následně jsme byli posláni do oslabení, to jsme sice přestáli bez úhony, ale z pokračujícího tlaku v útočném pásmu se Křížek prosadil opět, kdy jeho nahození na branku zaplachtilo až za brankovou čáru. Po problému s lapačkou musel na chvíli do hostující branky náhradní brankář Martinec, toho mohl brankově přivítat Netušil, jeho střela z brankoviště ale horní růžek branky minula. Oba týmy si do konce třetiny vypracovaly několik dalších příležitostí k rozhodnutí utkání, ale stav se již nezměnil.
V prodloužení se hrál z obou stran opatrný hokej. První chybu jsme vytvořili my, když jsme nepokryli na modré Smékala a ten se poté trefil z kruhu do horního růžku branky a rozhodl tak o zisku druhého bodu.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Těžko hodnotit utkání ve kterém jsme neudrželi vedení o pět branek. Po deseti minutách jsme ustoupili od hokeje, který nás dovedl k tříbrankovému vedení a i když jsme ještě vstřelili další dvě branky, tak další výkon tak přesvědčivý nebyl. Soupeř nám ukázal, že i stav 0:5 není ztracený a je nutno hrát po celých 60 minut. Příčinu vidím v uspokojení hráčů po relativně vysokém náskoku, kdy jsme přestali chodit před branku a na dorážky a začali hrát v obloučkách bez důrazu v osobních soubojích. Štěstí se pak přiklonilo k soupeři a ten rozhodl v prodloužení.