Utkání o konečné umístění jsme ztratili v předposlední minutě

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 25. 2. 2024 od 17:30
5:4

3:3, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Záruba (Prachař), 10. Lichtág (Knytl, Krejza), 15. Pecháček (Prachař), 51. Prachař (Novotný T.), 59. Záruba (Prachař) - 3. Drašnar T. (Matouš), 7. Jušta (Zahradník), 11. Netušil (Matouš), 41. Netušil

Vyloučení: 3:3
Využití: 1:0

Rozhodčí: Kolář - Jirouš, Kukla

Střely na branku: 30:32

Diváků: 202

HC Spartak Choceň

Bednář - Novotný T., Novák, Knytl, Matějíček, Pecháček, Koutecký - Krejza, Záruba, Prachař, Urban, Farkas, Pilař, Vítek, Lichtág, Kučera, Novotný J., Michalec

Šimon - Hanousek, Kostka, Samek, Menyhárt, Souček, Dittrich - Netušil, Matouš, Drašnar T. - Beránek, Zahradník, Bartoň - Javůrek, Drašnar J., Jušta

Do utkání jsme vstoupili aktivně a domácí tým zatlačili do defenzívy. Na první branku se nečekalo dlouho, ve 3. minutě se do zakončení přes obránce natlačil T. Drašnar a střelou z kruhu překonal Bednáře v domácí brance. Bohužel opět přišlo naše tradiční selhání po vstřelené brance a hned po vhazování ze středního pásma jsme si nechali vstřelit lacinou branku, z dorážky na brankovišti se radoval Záruba. V 7. minutě jsme si vzali vedení zpět na svoji stranu, po závaru v útočném pásmu zůstal na kruhu volný Jušta a ten se trefil přesně do horního růžku. Několik dalších šancí jsme neproměnili, naopak v 10. minutě si nechali vstřelit vyrovnávací branku, na brankovišti byl nejdůraznější Lichtág. Za další minutu nato jsme se opět dostali do jednobrankového náskoku, Matouš vybojoval ve středním pásmu kotouč a po přečíslení předložil nabídku před branku Netušilovi pro kterého nebyl problém dostat kotouč za brankovou čáru. V 15. minutě jsme byli posláni do oslabení a domácí tuto početní výhodu využili ke srovnání stavu na 3:3, k dorážce volného kotouče na brankovišti se dostal Pecháček.
Ve druhé třetině jsme branku neviděli a to hlavně zásluhou toho, že se oba týmy začaly více soustředit na obranu a již se nehrál tak otevřený a oboustranně bezstarostný hokej.
Do třetí třetiny jsme vstoupili opět lépe my a hned v první minutě si vytvořili pár šancí, ujala se až akce Netušila po samostatné akci, když se prokličkoval do pásma a nakonec po objetí branky překvapil domácího brankáře a dostal kotouč za brankovou čáru. Následovali pasáže hry, kdy jsme několikrát zamkli soupeře v jeho vlastním pásmu, ale potvrzení náskoku nepřišlo, naopak jsme nechali po pravém křídle projet do zakončení Prachaře a ten se trefil k tyčce branky a vyrovnal opět stav. Oba týmy si poté dokázaly vytvořit pár náznaků šancí, kdy mohli zápas rozhodnout, ujala se až akce domácích v 59. minutě, když Prachař na pravém křídle přebruslil obránce a jeho nabídku využil na brankovišti volný Záruba. V závěrečné minutě jsme se pokusili o vyrovnání při power-play, ale dostat kotouč do branky se nám již nepovedlo a tak v sérii o konečné umístění hrané na dva vítězné zápasy má první bod domácí tým. Série pokračuje druhým zápasem na třebechovickém ledě ve středu 28.2.2024 od 19:00 hodin.

Josef Lochman, trenér mužstva:
Dnes jsme opět sehráli zápas, ve kterém jsme měli více šancí, ale nakonec se mohl radovat soupeř. Nejsme schopni udržet a případně potvrdit vedení po delší dobu a krátce po vstřelené brance lacino inkasujeme. To nás trápí celou sezónu a dnes to nebylo jinak. Hráče jsme před utkání a i v jeho průběhu upozorňovali na produktivního kapitána Prachaře a přesto to byl on, kdo rozhodl zápas.