Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:

Historie hokeje

Zakladatelé SKPočátky hokeje v Třebechovicích spadají do roku 1933, kdy vzniklo 1. hokejové mužstvo Sokola v sestavě Podolník, Vítek, Bobek, Trnka, Derner, Luňák, Horák, Podstata. Vedoucí mužstva byl Vlasta Pitrman. V roce 1934 vzniklo další hokejové mužstvo v rámci Dělnické tělocvičné jednoty. V DTJ působil Vlastimil Hájek, Václav a Vojta Machovi, Jaroslav Kusý, František Janeček, Josef Andrýs, J. Zběhlík. Mladší hráči: Josef Kusý, Linka, Labuť, Josef Andrýs ml., Psota, Roubal, Zdeněk Uhlíř, Kupka, Krejčí, Bareš, Rutrle, Obst, Pavlík, Hašek a další. Vedoucí mužstva byl Josef Linka.

V sezóně 1946 – 1947 se stalo mistrem Orlické župy ledního hokeje mužstvo DTJ v sestavě Josef Linka, Josef Kusý, Bohumil Černý, Stanislav Zběhlík, Jiří Rutrle, Mirek Hašek, Josef Pavlík, Mirek Obst, Karel Kupka, Jiří Potoček, Jarda Bárta. V DTJ se hrál hokej celou válku až do roku 1948.

Hráči 1936Sokol měl kluziště za sokolovnou, DTJ za spolkovým domem Na Stavě. V roce 1935 bylo sestaveno hokejové mužstvo i ve Sportovním klubu, takže v Třebechovicích byla tři hokejová mužstva. SK měl kluziště upravené Na Tvrzi u hostince U Jarkovských. V prvním mužstvu SK byli O. Remza, R. Rabas, L. Kouba, R. Praus, V. Hanslík, J. Pultr, V. Slezák, F. Hrubeš a Kyncl z Bělečka. V roce 1937 přešli někteří hráči Sokola a DTJ do Sportovního Klubu.

Největší senzací bylo setkání SK Třebechovice s LTC Praha (jeden z nejlepších pražských klubů) v roce 1942. Za Sokol nastoupili Sláva Lukášek, Milan Bílý, Bohumil Průša, Ivan Růžička, Karel Vlček, Oldřich Rott, Karel Derner, Jaroslav Šesták, Zbyněk Tužil, František Hejčl, Mirek Brož, Jaroslav Bešťák.

V roce 1948 po sjednocení tělovýchovy vznikl oddíl ledního hokeje v Sokole. V roce 1955 byla přejmenována jednota na TJ Jiskra. V letech 1972 – 1973 byla zahájena výstavba umělé ledové plochy Na Tvrzi v akci Z (svépomocí). Bylo odpracováno čtyřicet tisíc brigádnických hodin. Stadion byl dán do provozu 22. ledna 1978.

V posledních letech hraje družstvo mužů pravidelně nejvyšší krajskou soutěž. Oddíl se nemalou měrou věnuje i výchově hráčů a více méně pravidelně, v závislosti na počtu hráčů, obsazuje družstva juniorů (17 – 21 let), dorostu (15 – 16 let), starších žáků (13 – 14 let), mladších žáků (10 – 12 let), elévů (9 – 10 let) a přípravek (6 – 8 let), hrající nejvyšší krajské soutěže ve svých kategoriích. Ke zvýšení zájmu o lední hokej přispěla i výstavba střechy nad ledovou plochou, která eliminovala nepřízeň počasí v posledních letech.

Od založení hokeje se v SK vystřídali následující předsedové: Dědourek, Černý, Zuch, Bažant, Bešťák, Habich, Píša, Krejčí, Třeška, Drašnar.

Převzato z knihy Třebechovice pod Orebem
Kolektiv autorů: Miroslava Hofmanová, Mgr. Robert Jiran,
PhDr. Květa Ouřadníková, Miloslav Rücker, Jana Rückerová
Vydavatel Město Třebechovice p. O.,
ISBN: 80-239-3438-4

Klub
12. 9. 2021 - 20:54
Přáteláček v Bydžově
Po sobotním výletě do Vrchlabí kluci nezaháleli ani v neděli. SŽ i MŽ vyrazili na přátelák do Bydžova. Oproti sobotě jsme dali dalším klukům 2009 možnost zahrát si ze SŽ.
Od začátku zápasu MŽ uskočili ve skore o dvě branky. První u druhá třetina se hrála v poklidném duchu a oba týmy hráli vyrovnaný zápas, ve kterém třebechovičtí borci byli důraznější v předbrankovém prostoru a nedovolili soupeři dorovnat. Třetí třetina byla výrazně nervóznější, což se projevilo i na několika vyloučeních v domácím týmu. Paradoxně i při dvojnásobném oslabení jsme stále na soupeře tlačili a ke skórování stačilo málo. I soupeř ale dokázal v přesilovce nepříjemně zaútočit. Třebechovičtí si zápas nenechali utéct a vezou si výhru a pocit z dobrého výkonu.
SŽ dnes sehráli na stadionu v Novém Bydžově znatelně lepší výkon, který ale bohužel ani tentokrát nepomohl k vítězství.
12. 9. 2021 - 20:44
První zápasy nového ročníku
O víkendu se pro SŽ a MŽ rozjela krajská soutěž. V sobotu kluci vyrazili ke svému prvního zápasu do Vrchlabí. Výkon MŽ překvapil a po celý zápasu kluci hráli vyrovnanou partii. Finálové skóre sice nakonec vyšlo v neprospěch naši borců, ale přestavený výkon zasloužil v kabině pochvalu. Skóre se zastavilo na čísle 10:9 pro Vrchlabí.
Po mladších klucích nastoupili ke svému prvnímu zápasu letošní sezóny SŽ. V týmu je kluků ročníku 2007 a 2008 nedostatek, po celou sezónu se zde budou vyhrávat kluci z MŽ, konkrétně ročník 2009. I na předvedené hře byl tento hendikep znát. Kluci bojovali statečně, ale na výrazně urostlejší a hokejově silnější a šikovnější kluky jsme nestačili. Máme zde do sezóny na čem pracovat, aby příští rok, kdy SŽ bude kmenově tvořit náš velmi silný s šikovný ročník 2009.
2. 10. 2020 - 17:41
Minihokej až do odvolání zrušen
Z rozhodnutí prezidenta Českého hokeje JUDr. Tomáše Krále v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vládou České republiky týkající se pandemie onemocnění COVID-19 se s okamžitou platností, a to do odvolání, ruší všechny soutěže v minihokeji v kategorii přípravek, tj. konkrétně 2.-4. tříd včetně.
19. 5. 2021 - Klub

Spojení krajské ligy mužů

24. 3. 2021 - Klub

Další smutná zpráva

21. 2. 2021 - Klub

Zdeněk Uhlíř, legendární třebechovický hokejista s číslem 14

28. 1. 2021 - Klub

Rozhodnutí Královéhradeckého KVV ČSLH