Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 15. 11. 2023 od 19:00
5:3

2:1, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 7. Linhart (Dobiáš, Hybeš), 15. Langr (Hebek), 24. Cvrček (Pavlík, Čáslava), 44. Dobiáš (Brožek, Novák), 49. Langr (Formánek) - 20. Jušta (Drašnar T., Netušil) 35. Zahradník (Mlateček), 50. Kostka (Drašnar J.)

Vyloučení: 4:5, navíc Jušta (TE) 5+OK
Využití: 2:2

Rozhodčí: Kolář - Javůrek, Dalecký

Střely na branku: 41:36

Diváků: 190

HC Chrudim

Novotný - Felcman, Hrdlička, Čáslava, Hybeš, Urban, Linhart - Langr, Kostka, Brožek, Cvrček, Novák, Hebek, Dobiáš, Formánek, Pavlík

Rolinek - Veselý, Kostka, Samek, Mlateček, Lochman - Netušil, Drašnar T., Jušta - Beránek, Zahradník, Bartoň - Dittrich, Drašnar J., Javůrek

Zápas v Chrudimi ozdobila účast několika extraligových hvězd a po zápase v hlasité atmosféře se nakonec mohli radovat domácí hráči. O první branku utkání se postaral v 7. minutě jeden z bývalých extraligových hráčů, obránce Linhart, když jeho nahození od modré zapadlo přesně k protilehlé tyčce. Rolinek v hostující brance měl zakrytý výhled řadou clonících hráčů a neměl šanci zasáhnout. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a oba brankáři si připsali několik povedených zákroků. V 15. minutě jsme se nevyvarovali chybě při rozehrávce z vlastního pásma, domácí to okamžitě potrestali druhou brankou, z mezikruží se trefil volný Langr. My jsme se mohli dostat zpět do zápasu při přesilové hře, ale i když jsme si vytvořili tlak a několik náznaků šancí, tak se nám ji proměnit nepovedlo. V 18. minutě nám domácí dalším faulem nabídli opět početní výhodu, v té se nám dlouho nedařilo a dokonce si nechali ujet dva domácí hráče na osamoceného brankáře, Rolinek pokus o blafák ale vystihl. Nakonec se nám povedlo tuto přesilovku proměnit v kontaktní branku, po nahození před branku se dorážkou z brankoviště prosadil Jušta.
V úvodu druhé části jsme pro změnu nabídli početní výhodu domácím a ti ji s trochou štěstí proměnili ve třetí branku, po střele mimo se kotouč odrazil před branku tam se k dorážce dostal Cvrček a nějak dostal kotouč za brankovou čáru. Následovala opět vyrovnaná hra s řadou střeleckých příležitostí na obou stranách, také několik oboustranných vyloučení bez využití, až se nám povedla jedna přesilovka využít, po střele od modré se dorážkou do poloprázdné branky z kruhu trefil Zahradník. V závěru třetiny jsme si vytvořili velký tlak v útočné třetině, proměnit jsme to ale nedokázali.
Do třetí třetiny jsme šli v oslabení po vyloučení ze samotného závěru druhé třetiny. Toto oslabení jsme dokázali ubránit, ale hned vzápětí přišel nechtěný střet hráčů se středním pásmu a Jušta inkasoval trest na 5 minut a do konce utkání. Bohužel jsme se dopustili dalšího nedovoleného zákroku a byli poslání do tří na celé dvě minuty. Domácí tuto výhodu využili ke zvýšení na 4:2, první střelu Rolinek vyrazil, ale na následnou dorážku volného Dobiáše již neměl nárok. Zbytek dlouhého oslabení se nám již ubránit povedlo, nepovedlo se ale zabránit další dorážce z levého kruhu v podání Langra. Za minutu nato jsme vybojovali kotouč v útočném pásmu, nabídku využil střelou z vrcholku kruhu přesně do horního růžku Kostka. Domácí se poté soustředili na defensivu, my jsme stáhli hru na dvě pětky a dokázali si vytvořit několik závarů před domácí brankou, ale proměnit žádný z nich se nám nepovedlo a ke změně stavu nevedla ani závěrečná power-play.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Opět naše slabost a střelecká nemohoucnost rozhodla o výsledku utkání. Jinak jsme ale sehráli vyrovnané utkání a i když jsme opět dostali první branku, tak jsme se nevzdali a celý zápas dotahovali. Trochu nás teď trápí řada zraněných a nemocných hráčů, ale kluci co dnes hráli odvedli dobrou práci a mimo té koncovky jim není co vytknout. Rozhodla asi proměněná přesilovka domácích 5 na 3 na začátku třetí třetiny, nevím jestli ten faul byl z kategorie na vyloučení do konce zápasu, ale respektujeme rozhodnutí rozhodčích. Máme těžký los a řadu venkovních utkání, v neděli v Poličce by to už chtělo bodovat. Tomáš Rolinek v brance předvedl spolehlivý výkon a také jemu není moc co vytknout.