Série proher ukončena po vítězném zápase v Hlinsku

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 4. 2. 2024 od 17:30
3:5

3:2, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Bříza T. (Beneš, Lojek), 8. Nepokoj (Grygar), 18. Chvojka (Bříza T.) - 15. Netušil (Matouš, Sajdl), 18. Bartoň (Drašnar T.) 36. Matouš (Hanousek), 39. Samek (Matouš), 54. Drašnar J. (Sajdl, Menyhárt)

Vyloučení: 6:6
Využití: 0:1

Rozhodčí: Havlík - Obr, Říha

Střely na branku: 30:36

Diváků: 125

HC Hlinsko

Kraus (40. Hanák) — Beneš, Machač, Nepokoj, Fink, Lojek, Hudec — Grygar, Bříza A., Štěpánek, Jílek, Havel, Bříza T., Kubal, Karásek, Chvojka, Zdražil

Šimon - Hanousek, Kostka, Samek, Mlateček, Souček, Dittrich - Netušil, Matouš, Sajdl - Bartoň, Drašnar T., Beránek - Menyhárt, Drašnar J., Jušta - Zahradník

Do utkání na ledě třetího týmu tabulky jsme šli s odhodláním prolomit nepříjemnou a dlouhou sérii proher v řadě. V první třetině jsme byli již od úvodu střelecky aktivnějším týmem, ale do vedení šli domácí. V 7. minutě přebruslil T. Bříza bránícího hráče, natlačil se do zakončení a z blafáku trefil přesně horní růžek branky. Za minutu nato se radovali domácí opět, přečíslení 3 na 2 využil střelou k pravého kruhu k protilehlé tyčce Nepokoj. V 15. minutě jsme snížili stav na 2:1 využitou přesilovou hrou, první střelu z mezikruží ještě domácí brankář Kraus dokázal vyrazit, na dorážku Netušila již neměl nárok. V 18. minutě jsme dokázali srovnat stav na 2:2, po závaru v útočném pásmu a vybojovaném souboji za brankou se z ostrého úhlu trefil Bartoň. Bohužel jsme hned po vhazování ve středovém kruhu vyrobili chybu při rozehrávce a domácí to potrestali dorážkou Chvojky z brankoviště.
V úvodu druhé části jsme přestáli bez úhony zbytek početní výhody domácích a také další vyloučení. Několika výtečnými zákroky se blýskl Šimon v hostující brance a dal tak týmu naději na zvrat utkání. Ve druhé polovině třetiny jsme opět byli častěji v útočném pásmu a výsledkem bylo srovnání stavu na 3:3. Ve 36. minutě Hanousek vybojoval kotouč u hrazení a jeho nabídku před brankou využil na druhé tyčce volný Matouš. Ve 39. minutě jsme při hře 4 na 4 otočili stav ve svůj prospěch, přečíslení využil dorážkou z brankoviště Samek.
V závěrečné třetině přidali domácí na důrazu a předvedli několik zákroků za hranou. Několik nabídnutých přesilových her jsme ale využít k potvrzení vedení nedokázali, ujala se až akce v 54. minutě, když mezi kruhy zůstal osamocený J. Drašnar a střelou z první překonal Hanáka v domácí brance. Dvoubrankový náskok jsme si i přes snahu domácích při závěrečné power play pohlídali a po dlouhé době mohli zažít pocit z vítězství.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Skoro si již nepamatujeme, jak vypadá pocit po vítězném utkání a tak jsem dnes za všechny kluky rád, že mohli tento pocit opět prožít. Od brankáře až po posledního hráče předvedli bojovný výkon a myslím, že jsme dnes zaslouženě došli pro tři body. Pokusíme se do konce sezóny zůstat na této vlně a i přesto, že do play off postoupit nemůžeme, tak si zpříjemnit konec sezóny. Za dnešní výkon děkuji všem, v důležitých momentech zápasu nás podržel brankář Šimon.