Na závěr základní části prohra s obhájcem titulu

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 21. 2. 2024 od 19:00
5:9

1:2, 1:4, 3:3

Branky a nahrávky: 13. Netušil (Drašnar T., Hanousek), 27. Netušil (Drašnar T., Hanousek), 45. Drašnar T. (Netušil, Matouš), 49. Beránek (Bartoň, Zahradník), 54. Drašnar T. (Kostka, Netušil) - 6. Švec (Půlpán A.), 18. Vomočil (Půlpán A., Škvor), 22. Pilař (Půlpán T., Švec), 26. Jonáš (Půlpán A., Vomočil), 27. Dostál (Půlpán A., Voříšek), 40. Půlpán T. (Zahradník, Půlpán A.), 42. Pilař (Zahradník), 48. Pilař (Dostál, Voříšek), 60. Barkóci (Bažant, Půlpán A.)

Vyloučení: 1:4
Využití: 1:1
Oslabení: 0:2

Rozhodčí: Pecha – Obst, Řezníček

Střely na branku: 49:40

Diváků: 101

Petrů - Hanousek, Kostka, Samek, Menyhárt, Souček, Dittrich - Netušil, Drašnar T., Matouš - Bartoň, Zahradník, Beránek - Javůrek, Drašnar J., Jušta

HC Litomyšl
Horáček - Jonáš, Škvor, Zahradník, Voříšek Š., Bažant, Švec - Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, Půlpán T., Půlpán A., Voříšek J.

Poslední zápas základní části soutěže jsme sehráli s obhájcem titulu a dalo by se říct, že byl věrným obrazem celé dlouhodobé části. V některých pasážích utkání jsme byli vcelku vyrovnaným soupeřem, možná i lepším týmem, ale neproměnili jsme spoustu šancí a naopak inkasovali laciné branky po našich chybách. Hosté šli do vedení v 6. minutě, po několika našich neproměněných šancích se vydal do útoku obránce Švec, jeho nahození zpoza branky si Petrů srazil za brankovou čáru. Následovalo dalších několik neproměněných šancí na domácí straně, ujala se až akce ve 13.minutě, kdy do pásma na nahozený kotouč dojel nejdříve T. Drašnar, našel na kruhu volného Netušila a jeho střela k protilehlé tyčce skončila v hostující brance. Hosté si vzali vedení zpět po proměněné přesilovce, střelou z první z kruhu se trefil Vomočil.
V úvodu druhé části se radovali hosté znovu, po naši neproměněné šanci se z protiútoku trefil opět prudkou střelou z kruhu volný Pilař. Ve 26. minutě jsme nechali bez dozoru na brankovišti Jonáše a ten se prosadil dorážkou nahození kotouče od modré. Za půl minuty nato jsme snížili na 2:4, ujala se teč Netušila před brankářem po střílené nahrávce T. Drašnara. Bohužel opět naše klasika po vstřelené brance, ihned v dalším střídání jsme propadli v útočném pásmu a přečíslení využil na brankovišti volný Dostál. Ve 35. minutě nám hosté nabídli dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, tu jsme ale využít nedokázali. V závěru třetiny jsme měli další přesilovku, ta se nám ale hrubě nevyvedla. Tři vteřiny před koncem třetiny potrestal naši chybu při rozehrávce tečí před brankářem T. Půlpán.
A tak, jak skončila druhá třetina, tak pokračovala i závěrečná část. V té samé přesilovce jsme opět vytvořili chybu při rozehrávce ve vlastním pásmu a hosté to dokázali proměnit v další branku, z kruhu pro vhazování se trefil Pilař. Ve 45. minutě se skóre opět měnilo, střelou z mezikruží zpoza obránce se trefil T. Drašnar. Střelecké hody pokračovaly i nadále, ve 48. minutě si najel do šance před branku Pilař a svůj výpad zakončil pod horní tyčku branky. Kontaktní branka na sebe nenechala dlouho čekat, za 17 vteřin poté se po kombinaci druhého útoku trefil z druhu volný Beránek. V 54. minutě jsme dokázali proměnit přesilovou hru, střelu Kostky od modré tečoval na brankovišti T. Drašnar. V poslední minutě se stav ještě jednou změnil, to byl na brankovišti nejdůraznější Barkóci a uzavřel střelecký účet zápasu, ve kterém vlastně již o nic nešlo. Hosty čekají souboje v play-off, na nás čeká souboj s HC Spartak Choceň o umístění. Hraje se na dva vítězné zápasy a první utkání odehrajeme v neděli na ledě soupeře od 17:30.

Josef Lochman, trenér mužstva:
Dnes jsme sehráli utkání s obhájcem titulu, který se chystá na boje v play-off, zatímco my jsme měli do této atraktivní části velmi daleko. Přesto jsme měli minimálně stejně šancí jako soupeř, ale nebyli jsme schopni své šance proměnit a hosté si v zakončení počínali o poznání lépe. Klukům nelze upřít bojovnost a snahu, ale procento využití šancí bylo na straně soupeře a k vítězství jim gratuluji.