Z Nového Města s třemi body a nulou navrch

neděle 19. 1. 2020 od 17:00
0:7

0:4, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Klemenc (Filip), 8. Menyhárt (Šeda, Drašnar T.), 16. Šeda (Drašnar T., Jušta), 17. Zahradník (Bartoň, Matouš), 28. Zahradník (Matouš, Jušta), 30. Filip (Jušta, Bartoň), 54. Drašnar T. (Šeda, Menyhárt)

Vyloučení: 3:4
Využití: 0:0

Rozhodčí: Petr - Kubišta, Všetečka

Střely na branku: 30:55

Diváci: 115

TJ Spartak Nové Město n.M.

Biegl - Krejcar, Dostál, Moník J., Mlateček. Dufek, Vitebský - Praus, Sedláček, Zámečník, Rychtera, Moník F., Verner, Chmelík, Reichmann, Lelka, Hudeček

Petrů - Kostka, Hornyš, Marša, Souček, Dittrich, Hanousek - Matouš, Zahradník, Bartoň - Wolf, Filip, Klemenc - Menyhárt, Drašnar T., Šeda - Jušta

Poslední čtvrtinu základní části jsme zahájili na novoměstském ledě, s odhodláním odčinit porážku z posledního utkání obou soupeřů. Do zápasu jsme vstoupili o poznání lépe a vytvořili si několik nadějných příležitostí, Bartoň se ale krátce po sobě dvakrát v tváři tvář s brankářem Bieglem prosadit nedokázal. Do vedení jsme se dostali v 5. minutě, Biegla z prostoru mezi kruhy překonal Klemenc. V 8. minutě jsme se radovali znovu, rychlý výpad od vlastní modré zakončoval následně z brankoviště Menyhárt. V 16. minutě předložil T. Drašnar tutovku před prázdnou branku Šedovi, ten nezaváhal a potřetí rozvlnil síťku domácí branky. A za další minutu do bylo již 0:4, nabídkou mezi kruhy nepohrdl Zahradník a trefil se přesně do horního růžku. Domácímu týmu rozhodně nelze upřít snaha se stavem zápasu něco udělat, ale Petrů všechny jejich pokusy dokázal eliminovat.
Čtyřbrankový náskok do druhé třetiny přinesl uklidnění do našich řad, hru jsme měli víceméně pod kontrolou a domácí tým již do žádných velkých šancí nepouštěli. Ve 28. minutě jsme využili další přečíslení, na brankovišti zakončoval rychlý výpad Zahradník. V následující minutě měl další šanci Šeda, jeho střelu zastavila ale spojnice tyček. V polovině utkání završil půltucet v domácí brance Filip, jeho branka z levého kruhu do poloprázdné branky byla z kategorie těch lehčích. Spoustu dalších šancí jsme již využít nedokázali, buď zasáhl brankář Biegl, nebo jsme akce přehrávali.
Závěrečná třetina se odehrála víceméně z povinnosti, domácí tým na nějaký zvrat neměl morální síly, my si v dalších náznacích šancí počínali ledabyle, nebo nechali vyniknout domácího brankáře. V 54. minutě měl během jednoho střídání tři šance T. Drašnar, ujala se až ta poslední, kdy se trefil po úniku. V samotném závěru zápasu jsme si lehce zkomplikovali život a nabídli domácímu týmu výhodu dvojnásobné přesilové hry, ti se ale do žádné výrazné šance nedostali a Petrů tak mohl oslavit čisté konto a hlavně zisk tří bodů do tabulky.

V úvodní třetině jsme nebyli lepším týmem, ale výborně dokázali naložit s šancemi, které jsme si vytvořili. V dalším průběhu jsme již dominovali, bohužel vypracované příležitosti jsme přehrávali a chtěli zakončovat do prázdné branky.