Ve vyrovnané osmifinálové sérii se nakonec radovali hráči Chrudimi

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
čtvrtek 2. 2. 2023 od 19:00
4:3

1:2, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 18. Kostka (Linhart, Plch), 25. Hejduk (Cvrček, Polák), 39. Cvrček (Čáslava), 48. Čáslava (Pejzl, Pilař) - 4. Drašnar T. (Wolf, Jušta), 7. Netušil (Mlateček, Zahradník), 32. Wolf (Drašnar T.)

Vyloučení: 3:3
Využití: 1:0

Rozhodčí: Čížek, Vrba - Schaffer, Pošvář

Střely na branku: 41:26

Diváků: 276

HC Chrudim

Novotný - Čáslava, Pejzl, Pilař, Urban, Budínský, Hybeš, Hrdlička, Linhart - Cvrček, Plch, Novák, Turčáni, Dobiáš, Roubal, Hebek, Hejduk, Polák, Kostka, Formánek, Langr

Petrů - Veselý, Kostka, Kellner, Mlateček, Souček, Dittrich, Plíhal - Wolf, Drašnar T., Jušta - Šeda, Zahradník, Netušil - Bartoň, Drašnar J., Sajdl - Menyhárt, Javůrek

Páté rozhodující utkání jsme rozehráli skvěle a hned ve 4. minutě se ujali vedení po rychlé akci, kdy po pasu na útočnou modrou Wolf protečoval kotouč na najetého T. Drašnara a ten se z mezikruží trefil přesně do horního růžku. V 7. minutě jsme měli již dvoubrankový náskok, udrželi jsme na modré útočné pásmo, Mlateček našel před brankou volného Netušila a ten překonal Novotného podruhé. Poté jsme se trochu zbytečně zatáhli do obrany a domácí tým měl územní a střeleckou převahu. Obrana spolu s brankářem Petrů odolávala až do 18. minuty, kdy využil domácí tým rychle přesilovou hru ke snížení našeho náskoku, nahození od modré tečoval mimo dosah brankáře Kostka. Toto snížení vlilo do domácích žil velkou dávku energie a do konce třetiny měli několik dalších závarů v útočné třetině.
Ve druhé třetině pokračoval v úvodu tlak domácích a z toho vytěžili srovnání stavu na 2:2, ve 25. minutě se z kruhu pro vhazování trefil Hejduk. Ve 27. minutě si třetí útok vypracoval dvě po sobě jdoucí veliké šance, nejdříve domácího brankáře nepřekonal Sajdl a i následná dorážka J. Drašnara za záda brankáře neprošla. Ujala se ale akce ze 32. minuty, za záda domácí obrany si najel Wolf a svůj výpad zakončil blafákem mezi nohy domácího brankáře. Vedení jsme bohužel až do sirény neudrželi, ve 39. minutě domácí srovnali stav na 3:3, po vyhraném buly v útočném pásmu a nahození kotouče na branku od modré byl na brankovišti důraznější Cvrček.
Třetí třetina slibovala veliké drama a oba týmy si hrábly na zbytky svých sil. O něco aktivnější byl opět domácí tým, ale my jsme se snažili hrozit z rychlých protiútoků. Ve 48. minutě jsme nedokázali dostat kotouč z vlastního pásma a jak se ukázalo později, tak postupovou branku vstřelil ex-reprezentant Čáslava. Jeho střela od modré přepadla přes hranu lapačky brankáře Petrů za brankovou čáru. V 57. minutě jsme si vypracovali další vyloženou šanci, přečíslení 2 na 1 ale T. Drašnar po střele na beton brankáře Novotného nevyužil. V závěru utkání jsme nejdříve přestáli bez úhony přesilovku domácího týmu, kterou mu rozhodčí dopřáli, poté měli v posledních vteřinách zase výhodu početní převahy my, ale čas na vyrovnání nám již nezbyl. Sezóna nám tak končí již v prvním kole play-off, v pětizápasové osmifinálové sérii byla Chrudim tím šťastnějším týmem.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Série skončila nakonec naším nezdarem, určitě jsme chtěli více a neskončit v prvním kole play-off. K postupu nebylo daleko, ale za stavu 0:2 jsme zbytečně ustupovali a dostali jsme jednoduché branky a svoje šance neproměnili. Soupeř byl asi o ten jeden bod lepší a postup si vydřel. Kluci celou sérii odmakali a nemají se za co stydět, vyhrát mohl pouze jeden. Nezbývá než soupeři pogratulovat k postupu a popřát mu hodně úspěchů v dalším kole. Moc bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás celou sérii podporovali i na venkovních zápasech, takovouto pomoc bychom uvítali v příští sezóně hned od začátku.