V závěrečném zápase úvodní části prohra v Jaroměři

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 16. 11. 2022 od 18:00
5:2

2:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Voňka (Kašpar), 13. Krause (Dvořák), 24. Tomášek J., 43. Hájek (Rind), 45. Kašpar (Bujňák, Voňka) - 22. Šeda (Netušil, Menyhárt), 51. Kostka (Menyhárt, Vik)

Vyloučení: 4:5
Využití: 0:0

Rozhodčí: Petr - Plodek, Vodička

Střely na branku: 30:36

Diváků: 102

HC Jaroměř

Prokš - Voňka, Tomášek Š., Dvořák, Kotrč, Krejcar, Štohanzl, Souček st., Bujňák - Tomášek J., Krause, Háze, Holub, Hájek, Rind, Kašpar, Souček ml.

Petrů (35. Vaněk) - Kostka, Veselý, Mlateček, Plíhal, Dittrich, Souček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Netušil, Menyhárt, Šeda - Kellner, Drašnar J., Vik

Závěrečný zápas hradecké skupiny KLM jsme začali tak, jak jsme končili souboj s Náchodem, ve velikém útlumu, bez pohybu a důrazu. Domácí hráči byli všude o krok dříve a tak není divu, že se taky ve 4. minutě ujali vedení. Po našem náznaku šance a závaru v útočném pásmu jsme tak dlouho ustupovali před Voňkou, až si v klidu dojel do zakončení z mezikruží a překonal brankáře Petrů. Ve 13. minutě jsme opět propadli v útočném pásmu, na vyhozený kotouč dojel rychleji, než vyjetý Petrů, Krause a nebyl pro něj problém následně zakončit do opuštěné branky.
Ve druhé třetině se náš výkon o poznání zlepšil a hru jsme víceméně vyrovnali. Ve 22. minutě jsme snížili stav na 2:1, přečíslení využil Šeda povedeným blafákem pod horní tyčku. Ve 24. minutě jsme při hře 4 na 4 opět propadli v útočném pásmu a nestihli se vrátit, rychlý výpad brankově zakončil J. Tomášek. V dalším průběhu oba týmy neproměnily svoje početní výhody a také několik náznaků brankových příležitostí. Ve 35. minutě jsme vystřídali brankáře, Vaněk nahradil Petrů, ale do konce třetiny moc práce neměl. Na druhé straně si se všemi akcemi poradil bezchybný Prokš.
Do závěrečné třetiny vstoupil opět lépe domácí tým, ve 43. minutě zůstal za zády obrany volný Hájek a svoji šanci proměnil blafákem k tyčce branky. Ve 45. minutě jsme znovu inkasovali poměrně lacinou branku po akci Kašpara, jeho nahození propadlo Vaňkovi za brankovou čáru. V úvodu poslední desetiminutovky se k dorážce z brankoviště dostal Kostka a stanovil tak konečné skóre zápasu, ve kterém již vlastně o nic nešlo.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Moc pozitivních věcí se k našemu výkonu z posledních utkání říct nedá. Opět nám utekl začátek a než se rozkoukáme a rozhýbeme, tak nám soupeř brankově uteče. Od druhé třetiny jsme svůj výkon sice zvedli, ale v proměňování šancí jsme opět propadli a Jaroměř si své vedení pohlídala a vyhrála zaslouženě. Musíme zapracovat na spoustě věcí a dobře se připravit na druhou část soutěže. Hned tuto neděli začínáme, doma přivítáme tým Lanškrouna.