Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 22. 1. 2023 od 18:00
4:6

1:1, 1:4, 2:1

Branky a nahrávky: 20. Langr (Cvrček, Polák), 39. Plch (Kostka), 56. Langr (Hebek, Linhart), 57. Novák (Linhart) - 20. Sajdl (Hanousek), 23. Drašnar J. (Šeda), 28. Bartoň (Drašnar T.), 31. Šeda (Zahradník, Mlateček), 37. Drašnar J. (Kostka, Jušta), 56. Menyhárt (Sajdl)

HC Chrudim

Matoušek (37. Novotný) - Hrdlička, Pejzl, Pilař, Urban, Budínský, Hybeš, Felcman M., Linhart - Roubal, Plch, Hebek, Hejduk, Dobiáš, Novák, Felcman V., Cvrček, Polák, Kostka, Formánek, Langr

Petrů - Hanousek, Kostka, Kellner, Mlateček, Souček, Dittrich - Drašnar J., Drašnar T., Jušta - Bartoň, Zahradník, Šeda - Menyhárt, Beránek, Sajdl

První zápas osmifinále začal náporem domácího týmu a jen s velkými obtížemi jsme se dostávali do útočného pásma. Nepomohli jsme si ani v první početní výhodě v 9. minutě, tu jsme ukončili chybou při střídání a hrou v 6-ti hráčích. Domácí se poté ve své početní výhodě tlačili do zakončení, obrana v čele s brankářem Petrů ale několik ošemetných situací u branky dokázala vyřešit. V závěru třetiny jsme byli odesláni do dlouhého dvojnásobného oslabení, v něm ujel od vlastní modré rychlík Sajdl a svůj výpad zakončil povedeným blafákem. Domácí tým se dočkal vyrovnání vteřinu před koncem třetiny, dvojnásobnou přesilovku přece jen využil Langr, když z ostrého úhlu zakončoval kombinaci do prázdné branky.
V úvodu druhé třetiny jsme přestáli bez úhony pokračující oslabení a když se z trestné J. Drašnar vrátil, tak využil přečíslení prudkou střelou z vrcholku levého kruhu. V dalším rozletu nás přibrzdilo další oslabení, tentokrát jsme domácí do žádné větší šance nepustili. Ve 28. minutě jsme opět využili rychlý výpad do útočného pásma, volný Bartoň se trefil přesně nad rameno brankáře Matouška. V polovině utkání jsme po půl minutě využili přesilovou hru, důrazem na brankovišti se prosadil Šeda. Ve 37. minutě jsme na proměnění další přesilovky potřebovali pouze 5 vteřin, po vyhraném vhazování se trefil od modré J. Drašnar a ukončil tak působení Matouška v domácí brance. Také domácím se povedla proměnit další početní výhoda, přihrávku Plcha zpoza branky si srazil nešťastně clonící obránce za brankovou čáru.
Tříbrankový náskok do třetího dějství vypadal nadějně, ale domácí tým rozhodně nic nevzdával. Pokoušel se sice o častou střelbu, ale do žádné výrazné šance se přes pozornou obranu nedostal. Ujala se až akce v 56. minutě, kdy po závaru v pásmu zůstal mezi kruhy volný Langr a střelou z první Petrů prostřelil. Za necelou půl minutu se opět měnil stav, Sajdl se opět dostal do samostatného úniku, jeho střelu zastavila spojnice tyček a následně se kotouč odrazil od dojíždějícího Menyhárta za brankovou čáru. Poté se u branky svrhla menší potyčka ze které jsme si odnesli o jeden trest navíc, domácí využili toto vyloučení ke zkorigování stavu, dorážkou z brankoviště se prosadil Novák. V závěru utkání domácím nepomohla ani krátká dvojnásobná početní výhoda při dalším vyloučení hostujícího hráče a power-play po odvolání brankáře, první bod v osmifinálové sérii tak bereme my. Druhé utkání je na pořadu dne ve středu 25.1.2023 od 18:00 na ZS v Třebechovicích p.O.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Celou sezonu jsme se trápili ve venkovních zápasech a o to je dnešní výkon a vítězství cennější. Musím kluky pochválit, měli jsme důraz před brankami, zablokovali jsme také spoustu střel a vzadu vše jistil brankář Petrů. Za mě to byl super kolektivní výkon a tak by to mělo v play-off vypadat. Je to ale jen jeden zápas, série to jednoduchá určitě nebude. Teď budeme potřebovat i Vaši hlasitou podporu, kluci to cítí a atmosféra je může nakopnout ještě k lepším výkonům.