Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
08.12.2021 - A tým

Ubojované tři body z opočenského ledu

Krajská liga mužů
středa 8. 12. 2021 od 18:00
4:6

1:3, 2:3, 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 18. Mlateček (Polej), 27. Polej (Kubeček), 29. Sajdl (Křeček), 46. Srpek - 4. Jušta (Wolf), 12. Beránek, 16. Matouš (Plíhal, Javůrek), 25. Šeda (Javůrek), 26. Jušta (Drašnar T., Wolf), 29. Vik (Hanousek)

Vyloučení: 3:8
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Petr - Bednář, Runštuk

Střely na branku: 34:40

Diváci: 100

Sestavy

HC Opočno

Šinkora - Kubíček, Jakl, Franc, Chaloupka, Pavelka - Sajdl, Mlateček, Polej, Škrabal, Křeček, Bureš, Kubeček, Komárek, Brebera, Srpek

SK Třebechovice pod Orebem
Kouba - Hanousek, Kostka, Plíhal, Mlateček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Javůrek, Matouš, Šeda - Vik, Drašnar J., Beránek

V úvodu utkání jsme měli výhodu přesilové hry, ale jak se pomalu stává tradicí, tak jsme ji sehráli prachbídně a domácí tým se bez větších problémů ubránil. Krátce poté jsme se ale ujali vedení, když rychlý výpad ze středního pásma a přečíslení 2 na 1 využil Jušta střelou z levého kruhu. V 5. minutě měl potvrzení náskoku na své holi Beránek, ale z brankoviště vysoko přestřelil. Vše si ale vynahradil ve 12. minutě, když mu branku doslova daroval svojí chybou domácí brankář Šinkora. V 16. minutě jsme měli už tříbrankový náskok, nepovedená střela od modré se stala překvapivou přihrávkou mezi kruhy a volný Matouš z otočky prostřelil Šinkoru. V 18. minutě znamenala zablokovaná střela od modré rychlý protiútok a přečíslení, které svojí dorážkou na brankovišti zužitkoval domácí Mlateček ke snížení stavu na 1:3. Ve 20. minutě jsme nabídli domácímu týmu výhodu dvojnásobné přesilové hry, tu do konce třetiny využít nedokázali.
ZBývající čas dvojité výhody se přenesl do druhé třetiny, ale i zbytek tohoto oslabení jsme dokázali ubránit. Stejně tak se povedla i další hra v nevýhodě a když už jsme byli zase po delší době v plném počtu na ledě, tak jsme zvýšili svůj náskok. Javůrek za brankou vybojoval kotouč a po jeho nahrávce střílel z první před brankou Šeda. V následující minutě se nám povedla rychlá kombinace z vlastního pásma až před branku soupeře, souhru zakončoval do poloprázdné branky Jušta. Ve 27. minutě domácí snížili náš náskok, po naší další neproměněné šanci se z rychlého protiútoku trefil přesně k tyčce Polej. Ve 29. minutě se domácí opět radovali, nahrávku od mantinelu využil tečí mimo dosah brankáře Sajdl. Hned po rozehrávce se ujala akce třetího útoku, po objetí branky se radoval důrazný Vik. V polovině utkání jsme hráli druhou přesilovou hru, nejblíže k brance měl Dittrich, ale jeho střelu z mezikruží zastavila tyčka domácí branky.
Předsevzetí do třetí části, hrát v plném počtu a nenabídnout soupeři ucítit šanci vzala za své hned po pár vteřinách hry po vyhození kotouče z vlastního pásma do hlediště. Přesilovku ale domácí tým využít nedokázal. Přesto ke zdramatizování utkání došlo ve 46. minutě, když Srpek vybojoval v útočném pásmu kotouč a následně zakončil blafák. Domácí tým se snažil o častou střelbu, ale do žádné výrazné brankové příležitosti se nedostal. A to ani při dalších početních výhodách za naše zbytečné fauly. V samotném závěru se domácí odhodlali ke hře bez brankáře, změnu stavu nepřinesla ani střela Matouše z poloviny hřiště do opuštěné branky, která skončila na brankové konstrukci.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
I když jsme si vytvořili v průběhu zápasu až čtyřbrankový náskok, tak se dnešní vítězství nerodilo lehce. Bohužel jsme asi podlehli nějaké euforii z nabytého náskoku a někteří si mysleli že se zápas již pouze dohraje. Po zbytečně inkasovaných brankách jsme se pak až do konce zápasu museli strachovat o výsledek. Jinak si ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě a získaných bodů si nesmírně vážíme.


9. 1. 2022 - 19:09
MŽ - zápas se Dvorem
V neděli nastoupili kluci k zápasu se Dvorem Králové. S tímto soupeřem jsme se potkávali ještě v minihokeji a těšili jsme se na vzájemný zápas na velké kluziště. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel silně ovlivněn výkonem rozhodčího. Celkové skóre vyšlo příznivěji do domácí.
8. 1. 2022 - 22:07
MŽ - brankostroj na domácím ledě
Konec prvního lednového týdne byl pro mladší žáky nabitý třemi po sobě jdoucími zápasy. V pátek jsme ve velmi vyrovnaném souboji uspěli v přátelském zápase na ledě v Chocni. Mírně obměněný tým pak v sobotu nastoupil doma proti Jaroměři. V brance na jeden zápas vystřídal tradičního Šimona (2010) Vojta (2009). Šimonovi to ale nedalo a přišel kluky alespoň podpořit na střídačku. Od prvních sekund zápasu jsme měli bruslařkou i herní převahu. První gól na sebe nenechal dlouho čekat a v krátké době přišel další a další. Postupně domácí trenéři protočili čtyři beky do útoku a ryzí útočníky do obrany. Především ve třetí třetině byl herní projev týmu již hokejový a o pohledné akce nebylo nouze. Výsledné skóre 23:4 je vůči soupeři až kruté, protože i na straně Jaroměře bylo vidět několik velmi šikovných hráčů. Kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Od stavu 3:0 jsme chtěli především aby si kluci co nejvíce zkusili aplikovat tréninkové dovednosti do praxe a nebáli se "tvořit".
2. 1. 2022 - 20:05
MŽ - výhra v Truntově
Mladší žáci vyjeli ke svému prvnímu zápasu roku 2022 na zimák do Trutnova. Kluci od rozcvičení přistoupili k zápasu poměrně zodpovědně a od třetího střídání měli na ledě převahu a dominanci. Od čtvrtého vstřeleného gólu spustili svůj "brankostroj" a především díky skvělému výkonu brankáře se podařilo z Trutnova přivést 3 body. Do třetí třetiny jsme výrazně změnili sestavu tak, aby typičtí útočníci a střelci gólů přešli do obrany a naopak obránci si vyzkoušeli útok. Celý tým do jednoho zaslouží pochvalu za přístup a předvedený výkon.
12. 1. 2022 - A tým

Splněný dětský sen a tříbodové vítězství s Opočnem

9. 1. 2022 - A tým

Z Poličky tři vybojované body do tabulky

7. 1. 2022 - A tým

Nepovedený vstup do nového roku

22. 12. 2021 - A tým

Na závěr roku vítězný zápas s Trutnovem, navíc s nulou vzadu