Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
12.01.2022 - A tým

Splněný dětský sen a tříbodové vítězství s Opočnem

Krajská liga mužů
středa 12. 1. 2022 od 18:00
6:2

2:1, 1:1, 3:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 11. Jušta (Wolf, Souček), 13. Wolf (Drašnar T.), 31. Kudrna (Menyhárt), 55. Beránek (Mlateček), 58. Mlateček (Beránek, Kudrna), 59. Drašnar J. (Podzimek) - 7. Stehno (Komárek, Daňo), 38. Stehno (Komárek)

Vyloučení: 7:5
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Pecha - Figer, Řezníček

Střely na branku: 34:29

Diváci: 450

Sestavy

SK Třebechovice pod Orebem

Rolinek - Hanousek, Podzimek, Plíhal, Mlateček, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Kudrna, Beránek, Menyhárt - Vik, Drašnar J., Javůrek

HC Opočno
Kolbaba - Jakl, Daňo, Kubíček, Žid, Franc, Chaloupka - Sajdl, Mlateček, Brebera, Stehno, Bureš, Komárek, Křeček, Hejduk

V úvodu utkání byla na obou týmech patrná nervozita a vzhledem k pozornosti a atmosféře před utkáním se není co divit. Hned ve 3. minutě jsme hostům nabídli první výhodu přesilové hry, ostře sledovanou osobu v domácí brance se jim ohrozit nepodařilo. První zákrok si tak debutující brankář Rolinek připsal až v 6. minutě, kdy nahození na branku snadno chytil do lapačky. V 7. minutě jsme trestuhodně propadli v útočné třetině a následné přečíslení hostí 3 na 1 využil zakončující Stehno. Na toto byl i mistr světa krátký. V 9. minutě se zjevil před brankářem Kolbabou osamocený J. Drašnar, brankář hostí střelu zachytil do lapačky. V 11. minutě jsme srovnali stav na 1:1, hybridní icing jsme využili po Wolfově nabídce, kdy se volný Jušta před brankou trefil přesně do horního růžku. Ve 13. minutě jsme se ujali vedení po akci prvního útoku, T. Drašnar vystřelil z vrcholku kruhů zpoza obránce a vyraženou střelu dorazil z první pod horní tyčku Wolf. Poté jsme promarnili první výhodu při přesilové hře, náznaky šancí hostující obrana s brankářem Kolbabou spolehlivě vyřešila. Ve 20. minutě jsme hostům nabídli další výhodu přesilové hry, krátce i dvojnásobné, ale i naše obrana a Rolinek v brance pracovali spolehlivě.
V nástupu do druhé třetiny jsme se opět provinili proti pravidlům a hosté měli další výhodu dvojnásobné přesilové hry, i tu jsme s vypětím všech sil dokázali ubránit, několika jistými zákroky se předvedl Rolinek a o zbytek se postarala obrana. Ve 23. minutě se do šance před brankou dostal T. Drašnar, ale zakončení z první prováhal a poté dokázal zasáhnout Kolbaba. V polovině utkání jsme měli výhodu přesilové hry tentokrát my, a tu jsme dokázali využít k potvrzení náskoku. Po nahození na branku se dorážkou z brankoviště prosadil hrající trenér Kudrna. Hosté následně nevyužili další přesilovou hru, ale přesto se mohli radovat z další branky, naši chybu na útočné modré a následné přečíslení využil po rychlém výpadu opět Stehno.
Do třetí třetiny jsme nastoupili s výhodou o jednoho muže v poli po vyloučení hostující hráče, tuto výhodu jsme ale využít nedokázali. Naši aktivitu bohužel přibrzdila další dvě vyloučení na naší straně, hosté se do žádné výrazné šance dostat nedokázali a s tím co prošlo na branku si spolehlivě poradil pozorný brankář Rolinek. V 55. minutě jsme nejdříve nedokázali proměnit vyloženou šanci, ale z pokračující akce se z mezikruží trefil přesně do horního růžku bekhendem Beránek. V 58. minutě dostal prostor najet si od modré do střelecké pozice Mlateček, na jeho střelu švihem do horního růžku hostující brankář dosáhnout nestihl. V 59. minutě se hosté po oddechovém čase odhodlali ke hře bez brankáře, toto jsme dokázali využít k potvrzení náskoku, když po vybojovaném kotouči na obranné modré se do úniku dostal J. Drašnar a dovezl kotouč v poklidu do prázdné branky. Po závěrečném hvizdu tak mohla propuknout oslava vítězství a hlavně úspěšné premiéry v pozici brankáře hokejové legendy Tomáše Rolinka a po dlouhé pauze hrajícího Jaroslava Kudrny.


Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
V úvodu jsme viděli vyrovnaný zápas a i přes naše vedení po první třetině, nás dobře bruslící tým Opočna trápil napadáním rozehrávky, s čímž jsme měli problémy. Měli jsme taky řadu zbytečných vyloučení a i díky tomu, že jsme tato oslabení ubránili jsme tento zápas zlomili ve svůj prospěch. V závěru jsme měli asi více sil a vcelku zaslouženě zvítězili. Vyzdvihnout musím výkon hvězdy utkání Tomáše Rolinka. Vítězný charakter a jeho zkušenosti se i v nezvyklé roli projevily a jsem rád, že si splnil svůj dětský sen, zachytat si soutěžní utkání. Nijak nevyhořel, co viděl tak pochytal a za obdržené branky nemohl. Před jeho výkonem smekám, kluci před ním taky plnili své povinnosti a výsledek se dostavil.


9. 1. 2022 - 19:09
MŽ - zápas se Dvorem
V neděli nastoupili kluci k zápasu se Dvorem Králové. S tímto soupeřem jsme se potkávali ještě v minihokeji a těšili jsme se na vzájemný zápas na velké kluziště. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel silně ovlivněn výkonem rozhodčího. Celkové skóre vyšlo příznivěji do domácí.
8. 1. 2022 - 22:07
MŽ - brankostroj na domácím ledě
Konec prvního lednového týdne byl pro mladší žáky nabitý třemi po sobě jdoucími zápasy. V pátek jsme ve velmi vyrovnaném souboji uspěli v přátelském zápase na ledě v Chocni. Mírně obměněný tým pak v sobotu nastoupil doma proti Jaroměři. V brance na jeden zápas vystřídal tradičního Šimona (2010) Vojta (2009). Šimonovi to ale nedalo a přišel kluky alespoň podpořit na střídačku. Od prvních sekund zápasu jsme měli bruslařkou i herní převahu. První gól na sebe nenechal dlouho čekat a v krátké době přišel další a další. Postupně domácí trenéři protočili čtyři beky do útoku a ryzí útočníky do obrany. Především ve třetí třetině byl herní projev týmu již hokejový a o pohledné akce nebylo nouze. Výsledné skóre 23:4 je vůči soupeři až kruté, protože i na straně Jaroměře bylo vidět několik velmi šikovných hráčů. Kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Od stavu 3:0 jsme chtěli především aby si kluci co nejvíce zkusili aplikovat tréninkové dovednosti do praxe a nebáli se "tvořit".
2. 1. 2022 - 20:05
MŽ - výhra v Truntově
Mladší žáci vyjeli ke svému prvnímu zápasu roku 2022 na zimák do Trutnova. Kluci od rozcvičení přistoupili k zápasu poměrně zodpovědně a od třetího střídání měli na ledě převahu a dominanci. Od čtvrtého vstřeleného gólu spustili svůj "brankostroj" a především díky skvělému výkonu brankáře se podařilo z Trutnova přivést 3 body. Do třetí třetiny jsme výrazně změnili sestavu tak, aby typičtí útočníci a střelci gólů přešli do obrany a naopak obránci si vyzkoušeli útok. Celý tým do jednoho zaslouží pochvalu za přístup a předvedený výkon.
12. 1. 2022 - A tým

Splněný dětský sen a tříbodové vítězství s Opočnem

9. 1. 2022 - A tým

Z Poličky tři vybojované body do tabulky

7. 1. 2022 - A tým

Nepovedený vstup do nového roku

22. 12. 2021 - A tým

Na závěr roku vítězný zápas s Trutnovem, navíc s nulou vzadu