Série porážek pokračuje, o body jsme přišli v samém závěru zápasu

neděle 8. 12. 2019 od 17:00
3:4

2:2, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 4. Wolf (Klemenc), 8. Zahradník, 44. Hornyš (Kostka) - 8. Steklík (Reichmann, Verner), 17. Verner (Borovec), 56. Steklík (Dostál), 60. Moník F. (Hudeček, Borovec)

Vyloučení: 6:3 navíc Drašnar J. (TE) OT
Využití: 0:2

Rozhodčí: Mertlík - Smola, Winkler

Střely na branku: 51:30

Diváci: 72

Lochman - Kostka, Hornyš, Menyhárt, Hanousek, Dittrich, Souček - Bartoň, Zahradník, Beránek - Wolf, Filip, Klemenc - Drašnar J., Drašnar T., Matouš

TJ Spartak Nové Město n.M.
Nedvěd - Dostál, Moník J., Mlateček. Dufek, Borovec, Vitebský - Steklík, Verner, Rychtera, Prouza, Moník F., Reichmann, Lelka, Hudeček

Druhou polovinu soutěže jsme zahájili soubojem s Novým Městem, ale bohužel stejně jako v úvodním utkání mistrovské sezóny na domácím ledě, si všechny body odvezl soupeř. Tentokrát se zaskvěl v hostující brance junior Nedvěd, který zdatně zaskočil za zraněnou novoměstskou jedničku Biegla, který nás vychytal v prvním utkání. Již od úvodního hvizdu jsme si sice vytvořili územní a střeleckou převahu, ale k rozhodujícímu náskoku to nevedlo. Ve 4. minutě se do první vážnější šance dostal Hornyš, hostující brankář jeho prudkou střelu z vrcholku kruhů pokryl. Z další šance jsme již šli do vedení, Klemenc předložil z rohu kluziště přesnou přihrávku Wolfovi před poloprázdnou klec. V 7. minutě se zaskvěl Lochman, když při signalizovaném vyloučení zneškodnil pokus hostujícího celku. Bohužel z následující přesilovky hosté srovnali stav, po kombinaci ve třetině a vyšachování obrany zakončoval Steklík. V 8. minutě jsme si vzali vedení rychle zpět, Zahradník připravil hostujícího obránce v útočné třetině o kotouč a následně zavěsil pod horní tyčku. V 15. minutě jsme bez úhony přežili dvojnásobné vyloučení. V 17. minutě hosté vyrovnali na 2:2, nedostali jsme kotouč z obranné třetiny přes modrou čáru, ten se ze souboje hráčů vykutálel příhodně mezi kruhy na volného Vernera, který prudkou ranou k tyčce překonal bezmocného Lochmana. Ve 20. minutě jsme se již radovali z další branky, ale tu pan rozhodčí neuznal, jelikož předčasně odpískal přikrytí kotouče hostujícím brankářem.
Ve druhé části branka nepadla, i když jsme si střeleckých příležitostí vytvořili dost. K brance nevedla ani přesilovka hostujícího týmu ze 34. minuty, a ani naše početní výhoda ve 37. minutě. Poměr střel v této části byl 22:5, ale dlouhá pasáž s velikou střeleckou převahou bohužel góly do sítě soupeře nepřinesla.
Ve třetí třetině se do první vážnější šance dostal hostující tým, Lochman ale hostujícího forvarda vychytal. Ve 44. minutě jsme šli opět do vedení, Kostka z rohu kluziště našel mezi kruhy Hornyše a ten nezaváhal. V 55. minutě jsme byli posláni do čtyř po vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě, hosté tuto výhodu využili k vyrovnání, Steklík byl na brankovišti nejdůraznější. V 58. minutě jsme měli možnost rozhodnout při přesilové hře, ale tuto výhodu jsme nevyužili. Ba naopak, nejen že jsme nevyužili přesilovku, ale nechali jsme v samotném závěru třetiny rozjet po pravém křídle Moníka, který od modré čáry vystřelil a kotouč k překvapení všech doplachtil až do naší klece.

Opticky vyrovnané utkání, šancí jsme měli určitě více. Srážejí nás jak nevyužité šance, tak individuální chyby v obranné činnosti. Musíme se s tím poprat.