Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
07.01.2022 - A tým

Nepovedený vstup do nového roku

Krajská liga mužů
pátek 7. 1. 2022 od 19:00
7:1

2:0, 4:1, 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 9. Pejcha (Pirkl), 14. Pražák (Pirkl), 31. Pražák (Pejcha, Pirkl), 34. Drlík (Vogel, Švub), 34. Macháček, 36. Pejcha (Pirkl), 51. Pirkl - 33. Menyhárt (Drašnar J.)

Vyloučení: 5:6
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Kolář - Kopecký J., Kopecký P.

Střely na branku: 39:27

Diváci: 141

Sestavy

TJ Orli Lanškroun

Faltus - Kužílek, Pražák, Bureš, Moučka, Mann, Zedníček - Pejcha, Pirkl, Macháček - Drlík, Vogel, Švub - Marek, Boruch, Markl - Preisner

SK Třebechovice pod Orebem
Kouba (34. Petrů) - Hanousek, Kostka, Plíhal, Mlateček, Dittrich, Podzimek, Souček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Šeda, Matouš, Beránek - Vik, Drašnar J., Menyhárt - Javůrek


První zápas roku 2022 jsme sehráli v netradičním pátečním termínu na lanškrounském ledě. V úvodu se nám naskytla výhoda přesilové hry, ale bez pohybu a přesné nahrávky jsme soupeřovu branku ani neohrozili. Domácí tým následně také promarnil svoji první přesilovou hru, ale v 9. minutě využil naši chybu při střídání a pro dorážejícího Pejchu nebyl problém zakončit. Ve 14. minutě jsme ve vlastním pásmu prohráli vhazování, střela od modré v podání Pražáka zaskočila Koubu v brance a domácí měli dvoubrankový náskok. Domácích byl plný led, svoji agresivní hrou nás zaskočili a nebyli jsme schopni si vytvořit kloudnou šanci.
Ve druhé třetině jsme také přidali na důrazu a začali si vytvářet i náznaky šancí. V polovině utkání jsme ale naši šanci při přečíslení nevyužili, následně propadli v útočné třetině a domácí z protiútoku opět skórovali. Střelou z kruhu pro vhazování prostřelil brankáře opět Pražák. Ve 33. minutě pronikl po levém mantinelu do pásma Menyhárt, natlačil se do zakončení a překonal do té doby bezchybného Faltuse. Za 18 vteřin po kontaktní brance měli domácí opět tříbrankový náskok, chybu brankáře při rozehrávce využil Drlík. Do hostující branky nastoupil Petrů a než si stačil připsat nějaký zákrok, tak 2x inkasoval. Nejdříve se po vhazování v útočném pásmu trefil do horního růžku Macháček, následně jsme nevyužili svoji šanci a po rychlém výpadu a přečíslení zakončoval do prázdné Pejcha.
V závěrečné třetině pokračoval důrazný a agresivní hokej, který nám není vlastní. Hra byla rozkouskována řadou vyloučení na obou stranách a také častým poleháváním domácích hráčů na ledě, které nemělo s hokejem nic společného. Tečkou za nepovedeným utkáním byla další inkasovaná branka, dokonce při naši přesilovce, kdy po ztrátě kotouče na útočné modré a výpadu domácího Pirkla jsme si srazili kotouč do vlastní branky.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Na dnešní zápas musíme co nejrychleji zapomenout a soustředit se na další zápasy, které nás čekají. Chyby, které jsme vyrobili necháme zde a v neděli musíme předvést daleko zodpovědnější výkon. Dnes jsme nepředvedli nic a soupeř zcela po právu vyhrál, k čemuž mu gratuluji.


9. 1. 2022 - 19:09
MŽ - zápas se Dvorem
V neděli nastoupili kluci k zápasu se Dvorem Králové. S tímto soupeřem jsme se potkávali ještě v minihokeji a těšili jsme se na vzájemný zápas na velké kluziště. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel silně ovlivněn výkonem rozhodčího. Celkové skóre vyšlo příznivěji do domácí.
8. 1. 2022 - 22:07
MŽ - brankostroj na domácím ledě
Konec prvního lednového týdne byl pro mladší žáky nabitý třemi po sobě jdoucími zápasy. V pátek jsme ve velmi vyrovnaném souboji uspěli v přátelském zápase na ledě v Chocni. Mírně obměněný tým pak v sobotu nastoupil doma proti Jaroměři. V brance na jeden zápas vystřídal tradičního Šimona (2010) Vojta (2009). Šimonovi to ale nedalo a přišel kluky alespoň podpořit na střídačku. Od prvních sekund zápasu jsme měli bruslařkou i herní převahu. První gól na sebe nenechal dlouho čekat a v krátké době přišel další a další. Postupně domácí trenéři protočili čtyři beky do útoku a ryzí útočníky do obrany. Především ve třetí třetině byl herní projev týmu již hokejový a o pohledné akce nebylo nouze. Výsledné skóre 23:4 je vůči soupeři až kruté, protože i na straně Jaroměře bylo vidět několik velmi šikovných hráčů. Kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Od stavu 3:0 jsme chtěli především aby si kluci co nejvíce zkusili aplikovat tréninkové dovednosti do praxe a nebáli se "tvořit".
2. 1. 2022 - 20:05
MŽ - výhra v Truntově
Mladší žáci vyjeli ke svému prvnímu zápasu roku 2022 na zimák do Trutnova. Kluci od rozcvičení přistoupili k zápasu poměrně zodpovědně a od třetího střídání měli na ledě převahu a dominanci. Od čtvrtého vstřeleného gólu spustili svůj "brankostroj" a především díky skvělému výkonu brankáře se podařilo z Trutnova přivést 3 body. Do třetí třetiny jsme výrazně změnili sestavu tak, aby typičtí útočníci a střelci gólů přešli do obrany a naopak obránci si vyzkoušeli útok. Celý tým do jednoho zaslouží pochvalu za přístup a předvedený výkon.
12. 1. 2022 - A tým

Splněný dětský sen a tříbodové vítězství s Opočnem

9. 1. 2022 - A tým

Z Poličky tři vybojované body do tabulky

7. 1. 2022 - A tým

Nepovedený vstup do nového roku

22. 12. 2021 - A tým

Na závěr roku vítězný zápas s Trutnovem, navíc s nulou vzadu