Druhý zápas čtvrtfinále v naší režii, rozhodne se v Chocni

středa 16. 2. 2022 od 18:30
8:4

3:1, 4:1, 1:2

Branky a nahrávky: 3. Wolf (Jušta, Drašnar T.), 4. Matouš (Šeda, Menyhárt), 6. Menyhárt (Matouš), 32. Beránek (Podzimek), 33. Jušta (Wolf), 35. Kostka (Mlateček, Šeda), 40. Jušta (Pánek), 51. Hanousek (Pánek, Drašnar T.) - 9. Hemský (Novák), 22. Pilař L. (Hemský), 56. Hemský (Krejza, Šeda), 60. Hemský (Půlpán T.)

Vyloučení: 5:7
Využití: 2:1

Rozhodčí: Figer, Machač - Karlík, Boček

Střely na branku: 30:38

Diváci: 210

Petrů - Hanousek, Pánek, Mlateček, Kostka, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Menyhárt, Matouš, Šeda - Podzimek, Drašnar J., Beránek - Javůrek

HC Spartak Choceň
Mahdal (33. Valenta) – Škvor, Knytl, Rudy, Novák, Šeda, Pazdera - Krejza, Vlček, Hemský, Půlpán T., Prachař, Pilař M., Pulpán M., Pilař L., Lichtag, Procházka, Adámek

Do utkání jsme vstoupili aktivně a dobrým pohybem při napadání hostující rozehrávky se taky dostali do šancí, které jsme i dokázali proměnit. Ve 3. minutě jsme vybojovali v rohu hřiště kotouč, následně byli před hostující brankou osamoceni dva domácí hráči a pro Wolfa nebyl problém otevřít střelecký účet zápasu. V následující minutě jsme se prosadili po nahození od modré na branku, důraznou dorážkou se prosadil Matouš. Také další střídání druhé lajny znamenala branku v hostující síti, tentokrát zůstal zcela volný před brankou Menyhárt. V 8. minutě byli krátce po sobě vyloučeni hráči na obou stranách, při hře 4 na 4 hosté zkorigovali stav na 3:1, Hemský dostal prostor vyjet zpoza branky do střelecké pozice na kruh pro vhazování, jeho střelu Petrů zlikvidovat nestihl. Ve 14. minutě jsme promarnili výhodu o jednoho muže v poli, několik střeleckých příležitostí zlikvidoval Mahdal.
Nástup do druhého dějství vyšel lépe hostujícímu celku, nestihli jsme vystřídat a chybějící síly v souboji u mantinelu se projevily prohraným soubojem, po kterém se z brankoviště dorážkou trefil Pilař. Ve 27. minutě jsme hostům nabídli takřka minutovou výhodu přesilové hry 5 na 3, tu jsme dokázali obětavou hrou ubránit. Ve 32. minutě jsme se dostali do přečíslení 2 na 1, Podzimkovu střelu zpoza modré Mahdal neudržel a dorážkou se prosadil Beránek. Za další minutu vystihl Wolf hostující rozehrávku na útočné modré, Jušta střelou z mezikruží k tyčce vyhnal Mahdala na střídačku. Do hostující branky šel Valenta, čisté konto udržel pouze do 35. minuty, kdy jsme potrestali dvojnásobné vyloučení hostujícího týmu, od modré se k tyčce trefil navrátilec do sestavy po zranění, kapitán Kostka. V samotném závěru druhé třetiny jsme udrželi útočné pásmo, Pánek kříženým pasem vyzval volného Juštu na kruhu pro vhazování a do jeho střely vložil hostující obránce hůl tak nešťastně, že skončil mezi nohy brankáře.
Ve třetí třetině se lehce přiostřilo, ale nic co by bylo mimo rámec play-off zápasu. Hosté se častou střelbou snažili o korigování stavu, Petrů ale působil jistě a připsal si několik úspěšných zákroků. V 51. minutě jsme dokázali proměnit přesilovou hru, Valenta neudržel v lapačce střelu od modré v podání Hanouska a kotouč se doklouzal až za brankovou čáru. Také hosté využili jednu přesilovkou hru, nechytatelnou bombou z kruhu se trefil pod horní tyčku Hemský. V samotném závěru jsme zbytečně ztratili kotouč ve vlastní třetině, z brankoviště se trefil střelec Hemský a stanovil tak konečné skóre na 8:4. O postupujícím do semifinále KLM se tak rozhodne v pátek na ledě v Chocni.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Zápas jsme začali stejně jako v Chocni aktivní hrou, jen jsme byli dnes produktivnější a od toho se zápas odvíjel. V krajském play-off se může stát všechno, jeden zápas dostaneme naloženo a v dalším podobným způsobem zápas zase vyhrajeme my. Série je tak otevřená, vyhrát můžou oba týmy a pojedeme do Chocně se poprat o postup. Dnes musím kluky pochválit, od brankáře po posledního hráče předvedli zodpovědný výkon, který musíme v rozhodujícím utkání zopakovat.