Přesilovky: 2:1

Janský J., Vaniš D., Kučera T., Sajdl R., Dostál J., Merka D., Vaniš P., Pelcl K., Lochman A., Hašek D., Kopecký T., Kopecký L., Voda T., Svoboda M., Kubec V.

Střelba: 28:38 Diváci: 68

Aleš Kouba, asistent trenéra:
V neděli po obědě jsme zavítali na led soupeře, kterého jsme chtěli v tabulce předskočit. Ovšem dění na ledě bylo naprosto jiné. Naši hráči nebruslili, prohrávali osobní souboje a soupeři jsme hru moc neznepříjemnili. V 8. minutě se poprvé v zápase prosadil N. Bydžov, z přesilové hry, po jedné z našich mnoha chyb. V 17. minutě jsme opět nebyli důrazní a domácí vedli již 2:0. A aby toho nebylo málo, tak v 19. minutě jsme ihned po vhazování v naší obranné třetině zůstali stát a koukali, jak bydžovský Postolka završuje hattrick a stanovuje stav po první třetině na 3:0. V druhé třetině jsme svou nijak zvlášť nezlepšili, ale i přesto jsme dokázali v 26. minutě díky Lochmanovi snížit na 3:1. Ve 30. minutě nám však domácí opět odskočili o tři branky na 4:1. Od 30. minuty se naši hráči zatáhli pouze do vlastní třetiny a jen velmi obtížně dokázali vyhazovat kotouče od naší branky pryč. Ve druhé přestávce došlo k promluvě a do třetí části se naše hra mírně zlepšila. Navíc jsme dokázali ve 43. minutě při přesilovce 5 na 3 snížit na 4:2. Naši hráči vycítili šanci na srovnání. Ovšem v 53. minutě využil domácí Postolka zaváhání ve středním pásmu a bylo to 5:2. Za 45 vteřin jsme využili další přesilovku a snížili jsme na 5:3. Poté jsme několik slibných příležitostí zahodili. V 56. minutě neproměnil Hašek trestné střílení a další branka již nepadla. Zápas jsme tedy prohráli 5:3 a téměř na 95% jsme se odsoudili k 5. místu v tabulce. K zápasu bych jenom dodal, že pokud nebudeme bojovat, poslouchat taktické pokyny a bruslit celých 60 minut, bude pro nás jen velmi obtížné získat ještě nějaké body.