Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
03.03.2024 - A tým

Na závěr sezóny vítězný souboj v sérii o konečné umístění

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 3. 3. 2024 od 17:00
6:3

1:0, 1:3, 4:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 10. Menyhárt (Bartoň, Kostka), 30. Matouš (Hanousek), 43. Netušil (Jušta, Matouš), 45. Samek (Bartoň, Dittrich), 48. Matouš (Kostka), 60. Bartoň (Menyhárt, Kostka) - 25. Adámek (Novotný T., Prachař), 28. Adámek (Farkas, Novotný T.), 34. Lichtág (Krejza, Prachař)

Vyloučení: 3:1
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Petr - Karlík, Šesták

Střely na branku: 42:31

Diváků: 129

Sestavy

SK Třebechovice pod Orebem

Petrů - Hanousek, Kostka, Souček, Dittrich - Netušil, Matouš, Drašnar T. - Samek, Menyhárt, Bartoň - Javůrek, Jušta

HC Spartak Choceň
Valenta - Novotný T., Kalous, Knytl, Novák, Koutecký - Adámek, Novotný J., Krejza, Prachař, Farkas, Pilař, Lichtág

Do závěrečného utkání sezóny v souboji o konečné 13. místo vstoupily oba týmy pouze se 12-ti hráči v poli za vyrovnaného stavu série. V úvodní třetině jsme viděli naši mírnou územní a výraznou střeleckou převahu, ale branka padla pouze jediná. O tu se postaral v 10. minutě Menyhárt, který po závaru v útočném pásmu zužitkoval střelou z první Bartoňovu nabídku zpoza branky. Řadu dalších nadějných náznaků šancí jsme využít nedokázali, Valenta v hostující brance si připsal několik dobrých zákroků.
Ve druhé třetině hosté přidali na pohybu a důrazu před oběma brankami a otočili stav ve svůj prospěch. Nejdříve Adámek využil početní výhodu pouhou 1 vteřinu před jejím koncem, z brankoviště dokázal protlačit kotouč za brankovou čáru. Ve 28. minutě se radoval opět Adámek, z brankoviště se prosadil dorážkou po závaru v útočném pásmu. V polovině utkání jsme srovnali stav, Matouš využil chybky hostujícího brankáře při rozehrávce z vlastního pásma. Hosté si vedení vzali zpět ve 34. minutě, na vyhozený kotouč z vlastního pásma si najel za záda obrany Lichtág, svůj výpad zakončil přesnou střelou z kruhu.
V závěrečné třetině jsme měli střeleckou a herní převahu zase my a dokázali jsme ji i proměnit v otočení stavu ve svůj prospěch. O vyrovnání se postaral ve 43. minutě Netušil, když využil střelou z první nabídku zpoza branky. Do vedení nás dostal Samek, který střelou z kruhu prostřelil hostujícího brankáře. O pátou branku v hostující brance se postaral Matouš, který ze středního pásma projel bez atakování až do střelecké pozice na kruhu pro vhazování, svojí střelou do horního růžku nedal Valentovi šanci. Hostům nelze upřít snaha o zdramatizování závěru zápasu, ale obrana v čele s brankářem Petrů pracovala spolehlivě a žádné drama již nepřipustila. V samotném závěru utkání a tím pádem celé sezóny využil přečíslení 2 na 1 střelou do poloprázdné branky Bartoň. Vítězný zápas tak ukončil sérii o konečné 13. místo, toto umístění rozhodně nemůžeme považovat za uspokojivé. Obrovské poděkování za vše co odvedli v třebechovickém dresu patří loučícím se obráncům Kostkovi s Dittrichem, kteří ohlásili konec své dlouhé kariéry.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Děkujeme všem divákům co dnes dorazili a i kvůli nim jsme rádi, že jsme závěrečné utkání sezóny zvládli. Také hráči, kteří dnes uzavřeli svoji dlouholetou kariéru si toto vítězství zaslouží. Hrát na úrovni do tohoto věku je obdivuhodné a mladší hráči by si z jejich přístupu k hokeji měli vzít příklad. Dnešní zápas jednoduchý nebyl a až v závěrečné třetině jsme soupeře dokázali udolat. V rozhodující momentech nás podržel brankář a asi jsme měli větší vůli po vítězství a tak jsme poslední utkání, v jinak ne moc povedené sezóně, zvládli a za to jsme samozřejmě rádi.