Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
18.02.2022 - A tým

Po boji a vyrovnané partii slaví postup favorizovaná Choceň

Krajská liga mužů
pátek 18. 2. 2022 od 19:00
7:5

2:1, 4:3, 1:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 14. Prachař (Pilař), 18. Vlček (Krejza), 21. Prachař (Knytl), 25. Lichtág (Prachař, Pilař), 29. Hemský (Vlček, Pilař), 33. Půlpán (Pilař), 60. Krejza (Šeda) - 1. Jušta (Drašnar T.), 24. Wolf (Drašnar T., Hanousek), 30. Mlateček (Menyhárt, Matouš), 31. Drašnar T. (Hanousek, Wolf), 49. Menyhárt (Šeda)

Vyloučení: 12:8 navíc Mlateček OK, Kudrna TH
Využití: 3:2
Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Vepřovský, Kolář - Kopecký P., Kopecký J.

Střely na branku: 32:28

Diváci: 443

Sestavy

HC Spartak Choceň

Mahdal (Valenta) – Škvor, Knytl, Rudy, Novák, Šeda, Pazdera - Krejza, Vlček, Hemský, Půlpán T., Prachař, Pulpán M., Pilař L., Lichtag, Procházka

SK Třebechovice pod Orebem
Petrů - Hanousek, Kostka, Mlateček, Podzimek, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Menyhárt, Matouš, Šeda - Javůrek, Drašnar J., Beránek


Rozhodující utkání jsme začali lépe a hned v první minutě se ujali vedení. Po vyhraném souboji u mantinelu a nahození kotouče na branku se nejlépe zorientoval Jušta a volný kotouč uklidil do sítě. Následně jsme měli výhodu přesilové hry, po dalším faulu i více než minutovou 5 na 3, využít jsme ji ale nedokázali. Ve 14. minutě domácí srovnali na 1:1, na brankovišti zůstal zapomenutý Prachař a do nahrávky od mantinelu mu stačilo nastavit hůl. V 18. minutě se domácí radovali znovu, tentokrát se z pravého kruhu trefil k protilehlé tyčce rozjetý Vlček.
Do druhé části šli domácí s výhodou o jednoho muže v poli a tu dokázali proměnit ve třetí branku, Prachař si najel ze středního pásma až na kruh pro vhazování a trefil přesně horní růžek. Ve 24. minutě jsme snížili na 2:3, po přečíslení ve třetině a následné kombinaci zakončoval Wolf, po krátké diskuzi rozhodčí branku uznali jako regulérní. Následující minuta přinesla další kuriózní branku, chybu brankáře při rozehrávce za brankou potrestal Lichtág. Ve 29. minutě jsme udělali chybu při vyvážení kotouče ze třetiny kterou domácí potrestali další brankou, nahození na branku tečoval před brankářem Hemský. Střelec branky byl vzápětí vyloučen, jeho návrat do hry uspíšil Mlateček střelou k tyčce od modré. Na ledě se přitvrzovalo, některé výroky rozhodčích vzbuzovaly údiv na obou stranách a rozhodně nepřispěly k uklidnění situace a plynulosti hry. Ve 31. minutě se hrálo 4 na 4, po souhře v útočném pásmu zakončoval z mezikruží volný T. Drašnar mezi nohy brankáře. Bohužel jsme se nevyvarovali dalšímu faulu a domácí z přesilovky opět skórovali, mezi kruhy zůstal volný Půlpán. Ve 35. minutě se "předvedl" domácí Vlček likvidačním zákrokem na hlavu, od rozhodčích k našemu údivu obdržel jen 2 minuty a po následných protestech jsme šli také do čtyřech. Že by měli rozhodčí zápas plně pod kontrolou se určitě říct nedalo.
Do třetí třetiny jsme vstoupili aktivně a vytvořili si několik jasných brankových příležitostí. Bohužel v koncovce jsme si nepočínali bezchybně, nebo zasáhl domácí brankář. Ve 49. minutě jsme dokázali využít jednu z dalších přesilových her, na 6:5 snižoval dorážkou k tyčce Menyhárt. Domácí trenér reagoval oddechovým časem, i tak jsme se až do závěru třetiny snažili ze všech zbylých sil o vyrovnání a dokázali si vytvořit další šance, klid v koncovce jsme ale nenašli a v nejvyloženějších šancích jsme branku netrefili. V samotném závěru jsme byli posláni do čtyř po zbytečném faulu, přesto jsme zkusili hru bez brankáře, bohužel vyrovnat se již nepovedlo, naopak do opuštěné branky se od modré trefil Krejza. Následné vyloučení hráče a trenéra do konce utkání již bylo z kategorie zbytečných a na postupu domácího favorita do semifinále KLM to již nic změnit nemohlo.


Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
V první řadě chci pogratulovat soupeři k vítězství v zápase a postupu do dalšího kola play-off. Zápas i celá série byla vyrovnaná, rozhodovaly chyby a zbytečná vyloučení kterých jsme se nevyvarovali a soupeř je dokázal proměnit. Dnes jsme šli brzo do vedení a následně jsme promarnili dlouhou přesilovku, kdybychom tam dali další branku, tak se asi zápas odvíjel jinak. V závěru jsme si vytvořili několik šancí na vyrovnání, bohužel jsme netrefili prázdnou branku a tak pro nás sezóna končí. Jinak bych chtěl poděkovat klukům za předvedený výkon a i za celou sezonu, která pro mě byla první v roli trenéra, takže jsem se trochu rozkoukával a zjišťoval stav a úroveň krajského hokeje, snad pro nás příští sezóna bude ještě úspěšnější.


20. 3. 2022 - 18:42
MŽ v závěru sezóny
Mladší žáci měli konec hokejové sezóny extrémně nabitý. Kluci ročníku 2010 odehráli sérii tří přátelských zápasů (2x Choceň a 1x Jaroměř), ve kterých se snažili vymanit se z role "těch druhých" v zápasu MŽ. Zápasy jsme sice nevyhráli, ale kluci předvedli velmi dobrý výkon. V sobotu pak tým složený z 2010 a 2011 zápas proti Rychnovu, který měl výrazně hráčů ročníku 2009. Tento zápas se hodně nepovedl a "padli" jsme 4:14. Hned v neděli jsme vyrazili do Rychnova znovu, tentokrát na turnaj tří (Rychnov, Bydžov, Třebechovice). Na zápas nás již posílili kluci ročníku 2009 a předvedená hra byla dramaticky lepší. První dvoj zápas s Rychnovem jsme vyhráli a po obědě jsme nastoupili k druhému dvojzápasu s Bydžovem. Zápas byl emocemi ještě více vybuzený a první půlku jsme vyhráli díky vyrovnávacímu gólu 75s před koncem a 32s do konce jsme rozhodli o výhře. Druhá půlka se vyvíjela obdobně, jen v závěru jsme v powerplay tentokrát padli. Po hokejové části následovala část v tělocvičně, kde kluci dominovali a díky skvělému výkonu odvážejí z Rychnova pohár pro vítěze turnaje. Gratulujeme moc všem, výkon je příslibem do příští sezóny, kdy se kluci přesouvají do kategorie Starší žáči. Za celou sezónu děkujeme za trenérský tým i všem rodičům za jejich přístup, podporu a trpělivost.
3. 2. 2022 - 07:35

MŽ - poslední dva týdny byly zápasově velmi nabité. Kluci odehráli zápas s Rychnovem, přátelák a ligový zápas s Opočnem, dvakrát přátelský zápas s Hradcem a ligový zápas v Novém Bydžově. I přes velkou marodku a karantény se nám podařilo všechny zápasy sehrát a převést více či méně kvalitní výkon. Zápasy s Hradcem jsou vždy velmi těžké, protože soupeř je hokejově kvalitnější. I přes poměrně dobrý výkon našich kluků se góly lovily především z naši branky. Pro kluky jsou tyto zápasy motivací a dají jim rozhodně více než výhra o 20 branek. S Opočnem, našim tradičním rivalem jsme sehráli dramatický a ve finále vítězný zápas doma. V krátké době na to jsme zajeli naopak do Opočna a zde soupeř nastoupil velmi koncentrovaný a hokejově více prahnoucí po vítězství. Nám se tento zápas po všech stránkách nepovedl, což ale k týmovému sportu prostě patří. Posledním zápasem týmu byla úterní předehrávka v Novém Bydžově, ze kterého můžete shlédnou i pěkný záznam (https://fb.watch/aXceJ3C3eJ/)
9. 1. 2022 - 19:09
MŽ - zápas se Dvorem
V neděli nastoupili kluci k zápasu se Dvorem Králové. S tímto soupeřem jsme se potkávali ještě v minihokeji a těšili jsme se na vzájemný zápas na velké kluziště. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel silně ovlivněn výkonem rozhodčího. Celkové skóre vyšlo příznivěji do domácí.
13. 2. 2022 - A tým

První čtvrtfinále rozhodla nepovedená druhá třetina

11. 2. 2022 - Klub

Čtvrtfinále play-off KLM

9. 2. 2022 - A tým

Vybojované vítězství znamená postup do čtvrtfinále play-off KLM

6. 2. 2022 - A tým

Z Jaroměře vezeme úvodní bod v osmifinálové sérii