S Opočnem po utkání plném faulů tříbodové vítězství

Krajská liga mužů
středa 8. 1. 2020 od 18:00
5:1

2:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 11. Beránek (Matouš, Kostka), 13. Beránek (Matouš, Zahradník), 23. Zahradník (Kostka), 49. Zahradník (Šeda, J. Drašnar), 58. Šeda (T. Drašnar, Matouš) - 51. Jakl (Kubíček)

Vyloučení: 12:12
Využití: 1:0

Rozhodčí:Veinfurter - Karlík, Figer

Střely na branku:35:19

Diváci:85 diváků

Lochman - Hornyš, Kostka, Menyhárt, Marša, Hanousek, Dittrich - Matouš, Zahradník, Beránek - Wolf, Filip, Klemenc - Drašnar J., Drašnar T., Šeda

HC Opočno
Kolbaba - Žid, Škrabal, Burdych, Jakl, Komárek, Kubíček - Slezák, Hejduk, Brebera, Rejchrt, Srpek, Řehák, Brožek, Bureš, Rail

V samotném úvodu utkání nám hosté nabídli výhodu přesilové hry, tu jsme ale sehráli prachbídně a v největší šanci se ocitl hostující útočník který se po naši chybě dostal do samostatného úniku, Lochman si ale mezírku mezi betony pohlídal. V 5. minutě se zastřeloval Beránek, jeho střela zpoza obránce lízla pouze horní tyčku hostující branky. Více štěstí a přesnosti měl Beránek v 11. minutě, kdy zakončoval kombinaci na jeden dotek v útočné třetině a otevřel skóre v utkání. Ve 12. minutě měl hostující útočník poloprázdnou branku, Lochman se ale proti jeho dorážce z brankoviště stihl přemístit od tyčky k tyčce a velkou šanci hostí zmařit. Ve 13. minutě se opět trefil Beránek, pohlednou kombinaci prvního útoku na jeden dotek zakončoval do poloprázdné branky. V 15. minutě jsme se na pár přesných nahrávek přes střední pásmo dostali až do zakončení, Matoušovu střelu lapil do své lapačky Kolbaba. Ve 20. minutě si hostující brankář připsal další úspěšný zákrok, přečíslení 4 na 2 zakončoval střelou do lapačky Kostka.
Ve druhé třetině jsme viděli pouze jedinou branku, ve 23. minutě tečoval střelu od modré před brankou Zahradník mimo dosah brankáře Kolbaby. Po této brance se již moc v plném počtu nehrálo, sebemenší náznak faulu pan rozhodčí nekompromisně trestal a trestná lavice na obou stranách nestíhala vychladnout. Oba týmy měly spoustu příležitostí vyzkoušet přesilovky a také oslabení, my dokonce více než minutu výhodu dvojnásobné přesilovky, ale bez využití.
Bohužel, ani v závěrečné části se tempo a plynulost hry nezlepšila, opět zásluhou řady oboustranných vyloučení. Světlým okamžikem byla branka na 4:0 ve 49. minutě, po nahrávce zpoza branky si volný Zahradník povytáhl brankáře a zakončoval do opuštěné branky. V 51. minutě se při hře 4 na 4 trefil od modré přesně Jakl, Lochman si tak další čisté konto nepřipsal. V závěru nepříliš pohledného utkání jsme ještě dokázali proměnit přesilovou hru, kombinaci v útočné třetině zakončoval z pravého kruhu střelou z první Šeda do volného místa v hostující brance.

Ohlasy trenérů

Martin Klemenc, trenér mužstva:
Nebyl to moc pohledný hokej, pouze v uvodní třetině jsme viděli několik pěkných hokejových akcí, především z naší strany. Od druhé třetiny se hra rozkouskovala, ztratila na tempu, především díky častým zásahům hlavního rozhodčího. Bohužel oprávněně, fauly to prostě byly, jen nejsme na takto nastavený metr zvyklí, oběma mužstvům to dělalo problémy. Ale určitě bychom se to naučili, ne jen my, ale i ostatní mužstva. Jen by bylo potřeba, aby posuzování těchto situací bylo v každém utkání stejné.

7. 3. 2020 - 12:19
Ročník 2012 - povedený víkend na turnaji v Hronově
Kluci v úvodu svého prvního zápasu dokonale zaskočili favorita (a pozdějšího vítěze) z hradeckého Mountfieldu, když po první třetině šli do trháku 5:1; později se hradečtí probudili a naše šmudlíky, kteří však až do konce srdnatě bojovali, přetlačili 12:8. Potom se pak snažili i v dalších dvou zápasech, s domácím Hronovem a Novým Městem n. Metují, v nichž předvedli řadu pohledných akcí, stejně tak jako náš brankář povedených zákroků, byť výsledkově v obou zápasech mírně podlehli. Své si vynahradili při nájezdech, v nichž ve dvou za tří sérií uspěli. Pěkné druhé místo pak obsadili v závěrečném běhu. Díky všem (dětem i rodičům).
7. 3. 2020 - 12:16
Ročník 2010 - na turnaji v Hronově kluci zářili
Kluci nastoupili v prvním zápase na turnaji v Hronově proti výběru 2 kluků z Náchoda, 2 kluků z Trutnova a 2 kluků z Opočna. I přes urputnou snahu jsme tahali v zápase za kratší konec. Podařilo se nám alespoň vyhrát v dovedností soutěži, v nájezdech. V druhém zápasu jsme hráli proti domácím a podařilo se nám celou dobu zápas kontrolovat. K rozhodujícímu zápasu jsme nastoupili proti Novému Městu. Vedli jsme 3:0, pak přestali hrát a hned to bylo 3:5. V poslední třetině jsme do toho šlapali a konečné skóre 8:5. Kluci si celkově odvážejí vítězství v turnaji, protože opanovali všechny dovednostní disciplíny. Velka gratulace! Dnes jste předvedli vážně týmový výkon.
1. 3. 2020 - 14:44
Úspěšný týden přípravky
Dlouho jsme nepřinesli nové zpravodajství od dětské kategorie. Tak slyšte report z úspěšného víkendu a minulého týdne. Hlavní událostí víkendu byl bezpochyby nedělní zápas našeho A týmu. Gratulujeme klukům k vítězství a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů. Čtvrtfinálová série je 1:1 a vše otevřené. U dětského hokeje kluci nezaháleli. Už v pondělí hrál ročník 2009 dohrávku v Novém Městě n. M.. Kluci poprvé hrali 3x20min čistého času a byl to zápas dost fyzicky náročný. Kluci vše zvládli a po velmi dobrém výkonu si odvezli výhru. V úterý kluci ročníku 2009 měli dohrávku zápasu s Mountfield HK. Hrálo se klasicky 3x15min. Zápas se nám tolik nepovedl a ubojované vítězství o jednu branku neodpovidalo naší předvedené hře. Hrálo se i o víkendu. V sobotu ročník 2011 vyrazil do Hronova a po nadstandardním výkonu veze letos první double výhru ze zápasu s Opočnem a domacim Hronovem. Především s Hronovem byl vidět moc hezký hokej z obou stran. V příspěvku krátké video ze zápasu. V neděli přivítali doma MŽ soupeře z Chrudimi. Zápas se nevyvíjel výsledkové dobře, brzo jsme prohravali 0:1 a ve druhé třetině už 0:2. Klukům se podařilo vzápětí skórovat a výsledek zvrátit na remízu 2:2. Gratulujeme! Příspěvek na FB - včetně videa ze zápasu