TJ Orli Lanškroun

Šolc - Boruch, Kužílek, Kocián, Kollert, Malý, Markovský, Nastoupil, Pachl, Poles, Pejcha, Pražák, Řehák, Žalčík, Vlček, Klíma, Horníček

Novotný J., Šána P., Libřický Z., Studnička P., Šoula M., Vaniš P., Lochman A., Lochman J., Merka D., Erban Z., Pelcl K., Vaniš P.

První zápas nadstavby

V prvním utkání nadstavbové části jsme zajížděli na led Lanškrouna. Od prvních minut se hrál velmi svižný a kombinační hokej. Domácí od prvních minut zavřeli náš tým v obranné třetině a jen díky Novotnému se jim podařilo dát branku až v 6. minutě. Poté už jsme začali hru vyrovnávat v 7. minutě navíc souhra Vaniše st. a Lochmana A. skončila vyrovnáním. V 9. minutě jsme využili díky Pelclovi přesilovou hru a dostali jsme do vedení 1:2. Ovšem domácí díky svému rychlému bruslení a chybám v obraně, dokázali třemi brankami stanovit stav po úvodní třetině na 4:2. Druhá třetina začala stejně jako první, ale Lanškroun opět ztroskotával na Novotném. Navíc v 29. minutě po nahrávce Pelcla snížil Erban na 3:4. V 31. minutě domácí opět skvěle zakombinovali a vrátili si dvoubrankový náskok. Navíc současně se sirénou druhé třetiny po obrovské chybě v obranné třetině nám Lanškroun odskočil na 3:6. Do poslední části nastoupili domácí opatrněji a bylo znát, že si chtějí pohlídat výsledek. Začali jsme se více tlačit dopředu a soupeře začali přehrávat. Jenže ve 49. minutě jsme nejprve nezakončili akci 2 na 1 a za půl minuty opět pohrdli přečíslením 3 na 1 a domácí nekompromisně trestali, když jejich výpad jsme nepokryli a bylo to 7:3. Navíc jsme si vybrali naši obvyklou dvouminutovku a ještě inkasovali dvakrát. Za stavu 9:3 jsme sáhli k oddechovému času, abychom hru uklidnili. Po tomto výpadku se hra zase vrátila k tomu co jsme chtěli. V 58. minutě nejprve krásná akce Libřického a zakončujícího Erbana a za půl minuty na to se dostal do úniku Merka a snížil na 9:5 a zároveň tak oslavil první branku mezi muži. Utkání skončilo 9:5 a aby diváci odcházeli naprosto spokojeni, tak deset vteřin před koncem se domácí hráč a Erban pustili do pěstního souboje. K naší spokojenosti Zdeněk z tohoto duelu vyšel vítězně.