Vyrovnaný zápas rozhodla až přesilovka v prodloužení

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 6. 11. 2022 od 18:30
5:4p

3:1, 0:2, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 1. Šimoníček, 4. Šimoníček (Vácha), 18. Mach (Vognar, Vácha), 53. Luštinec (Vácha), 64. Mach (Vácha, Šimoníček) - 9. Wolf (Kostka), 22. Šeda (Menyhárt), 30. Jušta (Wolf), 50. Jušta (Wolf)

Vyloučení: 5:5
Využití: 1:2

Rozhodčí: Pecha - Plodek, Šesták

Střely na branku: 44:38

Diváků: 202

HC Trutnov

Pluháček - Junek, Vácha, Chaloupka, Mostecký, Křížek Z. - Smékal, Vognar, Luštinec, Šimoníček, Rada, Vondráček, Oppelt, Mach, Švadlák

Petrů - Veselý, Kostka, Mlateček, Hanousek, Plíhal, Dittrich, Souček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Menyhárt, Sajdl, Šeda - Kellner, Drašnar J., Vik

Vstup do zápasu se nám hrubě nepovedl a hned v první minutě jsme po chybě v obranném pásmu inkasovali, nahození takřka z brankové čáry Šimoníčka překvapilo brankáře Petrů. Domácí tak získali patřičné sebevědomí a to se jim ještě zvedlo ve 4. minutě. Po jednoduchém nahození na branku od modré se následný pokus o rozehrání odrazil od dotírajícího Šimoníčka za brankovou čáru. Do hry jsme se dostali až v první přesilové hře, kterou jsme dokázali využít dorážkou na brankovišti v podání Wolfa. Hra se tak vyrovnala a oba týmy si dokázaly vytvořit několik náznaků šancí, ujala se ale pouze ta v 18. minutě, kdy jsme propadli na útočné modré a následné přečíslení 2 na 1 proměnil Mach střelou z levého kruhu.
Úvod druhé třetiny jsme zvládli o poznání lépe než vstup do zápasu a ve 22. minutě snížili stav. Po zachycené rozehrávce domácího týmu se střelou z pravého kruhu prosadil Šeda. I v této části si oba týmy vytvořily řadu střeleckých příležitostí, ale v koncovce se neprosadily. Přesto jsme dokázali srovnat stav na 3:3, v polovině utkání jsme využili přečíslení po rychlém výpadu do pásma ze středního pásma, přesnou střelou z pravého kruhu vyrovnával Jušta. Ve zbytku třetiny oba týmy promrhaly po jedné početní výhodě, do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.
Ve třetím dějství pokračoval vyrovnaný souboj, kdy se oba brankáři blýskli několika zákroky. O některých zákrocích domácího Pluháčka se dá říct, že patřily do kategorie zázračných, jako když ve 48. minutě zneškodnil Menyhártovu dorážku do takřka opuštěné klece. V 50. minutě jsme se ujali vedení, v přesilovce jsme se po vhazování ve svém pásmu dostali do přečíslení, Wolfovu nabídku využil střelou z pravého kruhu opět Jušta. Domácí tým vyrovnal v 53. minutě opět lacinou brankou, k odraženému kotouči do rohu kluziště dojel nejdříve Luštinec a jeho nahození před branku si srazil Petrů za brankovou čáru. A jelikož jsme poté neproměnili další obrovskou šanci, když nedokázal Sajdl dorazit kotouč do poloprázdné branky, tak se o výsledku a rozdělení bodů do tabulky muselo rozhodnout až v nastaveném čase.
V prodloužení drželi dlouho kotouč na své holi domácí hráči, ale šanci si nevytvořili. K té jsme jim sami pomohli po zbytečném faulu ve středním pásmu. A za pár vteřin poté byl souboj u mantinelu posouzen jako nedovolený a rázem měli domácí dvojnásobnou početní výhodu. Tuto nabídku využili na sklonku 64. minuty ke vstřelení rozhodující branky, tečí střely od modré na brankovišti se prosadil Mach.

Josef Lochman, trenér mužstva:
Po laciných brankách v úvodu utkání jsme se dokázali do zápasu vrátit a v poměrně rychlé hře z obou stran jsme dokázali otočit stav ve svůj prospěch. Bohužel jsme ale nedokázali proměnit několik dalších vyložených šancí a neodskočili soupeři na více branek a ti dokázali srovnat. Chleba se tak lámal až v prodloužení, kdy jsme domácímu týmu nabídli přesilovou hru a ti touto nabídkou nepohrdli.