V okresním souboji byl o jednu branku lepší domácí tým

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 19. 10. 2022 od 18:00
7:6

3:2, 3:3, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Chára (Bureš, Zmítko), 11. Brožek (Jebavý, Postolka), 18. Černý (Hlaváček), 21. Hlaváček (Černý), 22. Bureš (Chára, Matějíček), 31. Kubišta, 53. Černý (Hlaváček) - 16. Souček (Drašnar J.), 16. Vik (Hanousek, Drašnar J.), 21. Drašnar T. (Jušta, Wolf), 34. Drašnar T., 37. Hanousek (Menyhárt, Mlateček), 59. Zahradník (Kostka, Hanousek)

Vyloučení: 3:7
Využití: 2:2

Rozhodčí: Figer - Veselý, Karlík

Střely na branku: 42:48

Diváků: 150

Stadion Nový Bydžov

Veselý - Zmítko, Hroudný, Matějíček, Brotánek, Pilný, Muška - Černý, Bureš, Chára, Postolka, Němec, Jebavý, Kubišta, Brožek, Obešlo, Hlaváček

Petrů (21. Vaněk) - Veselý, Kostka, Hanousek, Mlateček, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Netušil, Zahradník, Menyhárt - Javůrek, Drašnar J., Vik

Po opatrném úvodu utkání převzali otěže zápasu domácí hráči, do vedení se dostali v 5. minutě kdy na brankovišti dorážel u vzdálené tyčky nedůrazně pokrytý Chára. V 11. minutě jsme v našem obraném pásmu doslova nabídli kotouč domácím hráčům, chybu potrestal střelou z kruhu Brožek. V 16. minutě jsme dokázali využít první přesilovou hru, po vyhraném vhazování v pásmu střílel od modré přesně Souček. V téže minutě jsme dokázali srovnat stav na 2:2, Vik z vrcholku kruhu překvapil Veselého v domácí brance střelou zpoza obránce. Také domácí tým proměnil svoji první početní výhodu, ze středního pásma rozjetý Černý z kruhu pro vhazování prostřelil brankáře Petrů. Pro toho zápas skončil po první třetině poté, co se v samotném závěru při pokusu o rozehrávku srazil s dotírajícím domácím hráčem.
Do branky tak od úvodu druhé třetiny nastoupil Vaněk a mohl sledovat jak hned po 15 vteřinách hry vyrovnával T. Drašnar po rychlé akci a následném vymíchání Veselého. V téže minutě se ale domácí opět dostali do vedení, střela Hlaváčka za modrou skrze clonu propadla ještě studenému Vaňkovi za brankovou čáru. Následně měli domácí druhou výhodu přesilové hry a i tuto dokázali proměnit, rychlou kombinaci zakončoval z mezikruží volný Bureš. Ve 24. minutě jsme měli pro změnu přesilovou hru my, v největší šanci trefil T. Drašnar z mezikruží spojnici tyček. V polovině utkání se přímo z buly prosadil Kubišta a domácí měli rázem tříbrankový náskok. Z toho jsme začali ukrajovat ve 34. minutě, T. Drašnar vybojoval ve středním pásmu kotouč a následně trefil z levého kruhu přesně protilehlý růžek Veselého branky. Poté jsme dokázali proměnit další přesilovku, po rychlé výměně kotouče na modré a následné střele se tečí na brankovišti prosadil Hanousek.
V závěrečné třetině jsme v úvodu přestáli bez úhony další vyloučení a poté pokračoval vcelku vyrovnaný hokej s řadou střeleckých pokusů z obou stran, ale oba brankáři byli pozorní. V 53. minutě se po vysokém vyhození z vlastního pásma dostal ke kotouči Černý a nadvakrát Vaňka překonal. V 59. minutě jsme zkusili power-play, po střele od modré se k dorážce na brankovišti dostal volný Zahradník a nebyl pro něj zakončit do prázdné klece. Na drama tak bylo zaděláno, bohužel jsme v poslední minutě byli ale posláni do oslabení, v samotném závěru i dvojnásobného a vyrovnat se nám již nepovedlo.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Začátek utkání jsme měli trošku ospalejší a domácí nám svým pohybem dělali problémy a z toho pramenily i inkasované branky. Po dvou slepených brankách jsme se do zápasu vrátili a hráli s domácím týmem vyrovnanou partii. Bohužel se nám v závěru úvodní třetiny zranil brankář a to nás lehce poznamenalo. V dalším průběhu padaly na obou stranách poměrně laciné branky a až do samotného závěru bylo o co hrát. Škoda, že po vstřelené brance v power-play nám již nebylo štěstí nakloněno a nemohli jsme bojovat o vyrovnání. Soupeři gratulujeme k vítězství a zisku bodů.