Úvodní zápas roku 2023 přinesl poklidné vítězství

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 4. 1. 2023 od 18:00
11:2

4:2, 5:0, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Zahradník (Mlateček), 12. Zahradník (Netušil, Mlateček), 13. Drašnar T. (Hanousek, Drašnar J.), 17. Netušil (Zahradník, Mlateček), 21. Drašnar J. (Hanousek), 22. Beránek (Zahradník, Netušil) 24. Plíhal (Drašnar T.), 31. Drašnar J. (Drašnar T., Kostka), 38. Sajdl (Souček), 43. Kostka (Drašnar J.), 59. Jušta (Sajdl) - 6. Kopecký (Škrabal, Hvězda), 8. Dudadík

Vyloučení: 4:5
Využití: 2:0

Rozhodčí: Petr - Paštika, Plodek

Střely na branku: 46:25

Diváků: 100

Petrů - Hanousek, Kostka, Plíhal, Mlateček, Dittrich, Souček - Drašnar J., Drašnar T., Jušta - Netušil, Zahradník, Beránek - Sajdl, Menyhárt, Javůrek

HC Opočno
Kulich (43. Lequin) - Kulhánek, Veselý, Podzimek, Hvězda, Burdych, Franc, Koudelka, Škrabal, Dudadík, Kopecký, Mervart, Janda, Čapek

Na úvodní branku roku 2023 jsme nečekali dlouho, ve 4. minutě si Zahradník najel od mantinelu do střelecké pozice na kruhu pro vhazování a trefil se přesně do protilehlého horního růžku. Hosté se osmělili v 6. minutě, když po zachycení naší rozehrávky na modré zůstal před brankou volný Kopecký a vyrovnal stav na 1:1. V 8. minutě se hosté ujali vedení, když na vyhozený kotouč z pásma vyrazil Petrů ze své branky, jeho rozehrávku ale srazil dojíždějící Dudadík za brankovou čáru. Ve 12. minutě jsme srovnali stav, po závaru v útočném pásmu se k dorážce do poloprázdné branky dostal Zahradník. Následně jsme dostali první výhodu přesilové hry a tu jsme dokázali proměnit ve vedoucí branku, Hanousek po objetí branky předložil nabídku na brankovišti pro T. Drašnara. V 15. minutě měl střelec branky trochu smůly, když jeho prudká střela z mezikruží skončila na tyčce Kulichovy branky. Ujala se tak až akce druhého útoku v 17. minutě, po rychlé kombinaci v útočném pásmu zakončoval z ostrého úhlu pod horní tyčku Netušil.
V nástupu do druhé třetiny se na sklonku první minuty rozjel ze středního pásma J. Drašnar, jeho střelu z levého kruhu zastavila až síťka branky. Za půl minuty na to zakončoval pohlednou kombinaci do prázdné branky Beránek. Ve 24. minutě jsme vedli již o pět branek, nabídku mezi kruhy využil zcela volný Plíhal střelou do horního růžku. V polovině utkání jsme hráli své první oslabení, v něm se do rychlého výpadu od vlastní modré dostala bratrská dvojice, nabídku před branku využil J. Drašnar. O devátý zápis do střelecké listiny se postaral Sajdl, po rychlém výpadu od modré zakončoval povedeným blafákem. Ve 39. minutě všem za zimním stadionu zatrnulo, když po souboji u mantinelu se skácel k zemi Zahradník a na dlouhou dobu zůstal nehybně ležet. Naštěstí po zásahu zdravotníků odešel do kabiny po svých a snad bude v pořádku.
V závěrečné třetině tempo hry o poznání pokleslo, ubylo i osobních soubojů a utkání se již víceméně v poklidu dohrávalo. Ve 43. minutě jsme dokázali proměnit další přesilovou hru, střela od modré zkrze clonu před brankářem zapadla až za brankovou čáru, jako střelec byl označen kapitán Kostka. V 59. minutě se ještě prosadil střelou z mezikruží přes clonu bránícího hráče Jušta a uzavřel skóre utkání.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Úvodní zápas po Vánoční pauze jsme zvládli a vcelku v poklidu jsme si došli pro další tři body do tabulky. Důležité bylo, že jsme otočili nepříznivý stav ještě v první třetině a poté v úvodu druhé třetiny jsme definitivně rozhodli o zisku bodů. Stínem utkání je zranění Zahradníka, snad bude brzy v pořádku. Netradičně v pátek odehrajeme odložené utkání s Chocní, rozhodně nás čeká o poznání těžší souboj a všichni jste srdečně zváni