Ubojované cenné vítězství nad lídrem soutěže

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 30. 10. 2022 od 17:00
6:4

2:1, 2:2, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Jušta (Drašnar T., Veselý), 8. Kostka (Jušta, Wolf), 32. Wolf (Drašnar T.), 40. Wolf (Jušta, Drašnar T.), 48. Javůrek (Kellner), 60. Wolf (Kostka) - 18. Zámečník (Prouza, Šrenk), 22. Veselý (Bucek), 29. Dufek (Veselý, Bucek), 48. Pohl (Prouza)

Vyloučení: 12:4, navíc Klust (NME) 5+OK
Využití: 2:1

Rozhodčí: Veinfurter - Paštika, Plodek

Střely na branku: 29:43

Diváků: 125

Petrů - Veselý, Kostka, Plíhal, Mlateček, Souček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Šeda, Drašnar J., Vik - Dittrich, Kellner, Javůrek

TJ Spartak Nové Město n.M.
Čáp - Šrenk, Pohl, Klust, Dufek, Dostál, Vitebský - Hylena, Hynek, Vaňát, Řehák, Bucek, Veselý, Zámečník, Reichmann, Prouza

Do souboje s aktuálním lídrem soutěže jsme vstoupili aktivně a hned ve 2. minutě si vytvořili první brankovou příležitost, kdy se ocitli dva osamoceni útočníci před brankářem Čápem, ale překonat jej nedokázali. Brankově se tak ujala až akce ve 4. minutě, kdy po zadovce zpoza branky dorážel na brankovišti volný Jušta. Za další minutu vystihl T. Drašnar hostující rozehrávku na útočné modré, osamocen před hostující brankou sdílel těsně mimo. Do další vyložené šance se dostal při přečíslení Šeda, tentokrát zasáhl Čáp svým betonem. V 8. minutě jsme dokázali proměnit první přesilovou hru utkání, na brankovišti se prosadil Kostka. V další přesilovce jsme již tak úspěšní nebyli a vzápětí jsme hostům nabídli výhodu přesilovky v jejich prospěch. V té se do zakončení prodral hostující útočník a po dalším našem faulu bylo nařízeno trestné střílení. Prouza si střelou na vyrážečku ale na brankáře Petrů nepřišel. Při dalším vyloučení nás hosté sevřeli, ale branku se jim vsítit nepodařilo. Ujala se až tečovaná střela z pravého kruhu v 18. minutě, jako střelec byl označen Zámečník. V samém závěru úvodní třetiny jsme byli posláni do dvojnásobného oslabení, obrana v čele s brankářem Petrů ale všem atakům odolala.
Do druhé třetiny jsme si přenesli zbytek dvojnásobného oslabení, toto oslabení jsme sice přestáli bez úhony, ale v okamžiku kdy se i druhý vyloučený hráč vracel z trestné lavice tak hosté srovnali stav na 2:2, dorážkou do poloprázdné klece se z brankoviště prosadil Veselý. Další vyloučení na straně domácího týmu znamenal obrat ve skóre, hosty dostal do vedení Dufek, kdy byl na brankovišti nejdůraznější. Ve 32. minutě jsme dokázali srovnat stav na 3:3, po rychlém výpadu do útočné třetiny a přečíslení si střílenou nahrávku Wolfa na najíždějícího spoluhráče srazili hostující za brankovou čáru. Ve 39. minutě se neudržel hostující Klust a za napadení byl odeslán předčasně pod sprchy. Přesilovou hru jsme dokázali proměnit po akci prvního útoku, kdy po rychlém výpadu do útočného pásma zakončoval Wolf bekhendovým blafákem.
Do třetí třetiny jsme si přenesli zbytek pětiminutové přesilovky, ale pojistku jsme nepřidali a naopak další zbytečný faul znamenal vyrovnaný početní stav. Hosté se snažili o časté zakončení, ale Petrů byl velmi pozorný a likvidoval jednu střelu za druhou. Ve 48. minutě využil dobré napadání hostující rozehrávky Javůrek střelou z mezikruží a získal tak dvoubrankový náskok. O ten jsme přišli za několik vteřin, naše propadnutí na útočné modré a následné přečíslení využil střelou z kruhu do horního růžku Pohl. V 53. minutě nebyla hostům uznána branka jelikož byla dosažena nohou a byla posouzena jako kopnutí. V samém závěru hosté odvolali brankáře a zkusili power play, obrana v čele s brankářem ale již vyrovnat stav nedovolila a naopak na vyhozený kotouč dojel jako první Wolf a zakončil do prázdné branky.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Utkání s lídrem soutěže jsme nezačali špatně a dvě vstřelené branky v úvodu toho byly důkazem. Bohužel jsme se opět neproměnili několik dalších vyložených šancí a dostali soupeře do hry našimi vyloučeními. Asi budeme muset udělat nadstavbu plexiskla abychom nebyli stále vylučováni za zdržování hry. Kluci ale celý zápas odmakali a byli favoritovi utkání více než vyrovnaným soupeřem. V klíčových momentech utkání nás podržel brankář Petrů, ale všichni hráči podali kolektivní a bojovný výkon a zisk cenných tří bodů si zasloužili.