Proměněné přesilovky hostů v první třetině rozhodly o osudu utkání

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 23. 10. 2022 od 17:00
4:6

0:4, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 35. Drašnar T. (Wolf), 41. Wolf (Drašnar T.), 46. Wolf (Jušta, Hanousek), 59. Sajdl (Plíhal, Drašnar J.) - 10. Kocián (Mišinec, Bujňák), 11. Souček (Souček, Vágner), 11. Kašpar, 14. Teuber (Voňka, Souček), 38. Bujňák, 41. Souček (Záliš, Voňka)

Vyloučení: 6:2
Využití: 1:3

Rozhodčí: Figer - Boček, Brož

Střely na branku: 31:30

Diváků: 115

Petrů - Kostka, Hanousek, Mlateček, Plíhal, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Netušil, Zahradník, Šeda - Sajdl, Drašnar J., Vik

HC Jaroměř
Prokš - Souček, Vágner, Mišinec, Bujňák, Voňka, Záliš, Kocián, Kašpar, Holub, Krause, Háze, Tomášek, Tauber, Souček

V úvodní třetině jsme se do první velké šance dostali v 8. minutě, za obranou hostí najetý Wolf ale trefil z mezikruží pouze spojnici tyček za Prokšem. V 10. minutě jsme byli posláni do oslabení. Ihned po vhazování jsme se dopustili dalšího přestupku za vyhození kotouče mimo hrací plochu a hosté dvojnásobnou přesilovku zužitkovali ke vstřelení úvodní branky po střele Kociána na přední tyčku z levého kruhu. Pokračující standardní přesilová hra přinesla také branku v domácí síti, po rychlé akci na jeden dotek uklízel do poloprázdné branky Souček. Nabuzení hosté se tlačili do zakončení a ještě v téže minutě se prosadil na brankovišti nejdůraznější Kašpar. Ve 12. minutě zacinkala na tyčku za Prokšem tečovaná střela Plíhala od modré. Ve 14. minutě jsme hostům nabídli další výhodu dvojnásobné přesilové hry a ti tuto nabídku opět dokázali využít, střelou na kruhu z první se prosadil Teuber.
V úvodu druhé části jsme přestáli bez úhony zbytek další přesilové hry hostí a nadále se pokoušeli s vývojem utkání ještě něco udělat. Dokázali jsme si vypracovat několik nadějných šancí, ale v koncovce jsme se nemohli prosadit. Nejblíže ke změně stavu měl ve 27. minutě Mlateček, jeho skrytá střela od modré ale opět pouze orazítkovala spojnici tyček za Prokšem. Ve 33. minutě to v přečíslení na 2 na 1 zkoušel Jušta, ale pro změnu trefil hostujícího brankáře do masky. Ujala se tak až dorážka z pravého kruhu v přesilové hře v podání T. Drašnara ve 35. minutě. Za necelé tři minuty na to se ujala akce hostujícího Bujňáka, když byl ponechán bez dozoru z vlastního pásma vyrazit až do zakončení v předbrankovmé prostoru.
V nástupu do třetí třetiny vybojoval T. Drašnar kotouč v útočném pásmu, jeho nabídku na brankoviště zužitkoval Wolf ke snížení na 2:5. Bohužel jsme vzápětí nechali bez povšimnutí vyjet od mantinelu do zakončení Součka a ten se trefil z kruhu přesně do horního růžku Petrů branky. Ve 46. minutě jsme zkorigovali stav utkání, nabídku zpoza branky využil z mezikruží střelou z první opět Wolf. V dalším průběhu si hosté hlídali svůj náskok a do žádných vyložených šancí nás moc nepouštěli. V závěru utkání jsme zkusili hru bez brankáře, tu jsme dokázali využít ke vstřelení kontaktní branky v 59. minutě, střelu od modré tečoval před brankářem Sajdl. Další branku jsme již vstřelit nedokázali, naopak jsme se štěstím neinkasovali do prázdné branky a hosté svoje vítězství v poklidu ubránili.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Dnes rozhodla o výsledku první třetina, kdy jsme inkasovali tři branky v oslabení. To nás samozřejmě v první třetině poznamenalo a hru jsme dokázali vyrovnat až od druhé třetiny. Nebyli jsme ale dostatečně důrazní v předbrankovmé prostoru a ani paní Štěstěna nám při nastřelených tyčkách moc nepřála. Doma samozřejmě nechceme prohrávat, ale Jaroměř hrála slušný hokej v pohybu a tak si dnes asi zaslouženě odváží tři body a k tomu jim gratuluji.