Na závěr nadstavby jsme se protrápili k vítězství

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 15. 1. 2023 od 17:00
7:5

2:1, 4:1, 1:3

Branky a nahrávky: 7. Beránek (Šeda, Zahradník), 9. Beránek (Souček, Dittrich), 26. Dittrich (Šeda), 32. Šeda (Zahradník, Dittrich), 32. Jušta (Plíhal), 38. Beránek (Šeda), 47. Drašnar J. (Jušta, Drašnar T.) - 2. Tobiáš (Elis), 39. Šutera, 42. Krajíček (Elis, Tobiáš), 44. Zobač (Jindra), 58. Elis (Šutera)

Vyloučení: 4:2
Využití: 1:1
Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Petr - Paštika, Plodek

Střely na branku: 42:33

Diváků: 117

Vaněk - Hanousek, Kostka, Dittrich, Souček, Píč, Plíhal - Drašnar J., Drašnar T., Jušta - Beránek, Zahradník, Šeda - Sajdl, Menyhárt, Kellner

HC Spartak Polička
Vít - Prokopec, Čermák, Máša, Elis - Malenovský, Štola, Šutera, Vondra, Cihlář, Tobiáš, Šerejch, Jindra, Zobač, Krajíček

V posledním kole nadstavby šlo o konečné umístění a tím pádem o co nejlepší pozici do následného play-off. Vstup do zápasu se nám ale nepovedl a hned v první minutě jsme nabídli hostujícímu celku výhodu přesilové hry. V té nás nejdříve zachránila tyčka branky, ale z pokračující akce se trefil z úhlu pod horní tyčku Tobiáš. My jsme se dostali do první vážnější šance v 6. minutě, volný Beránek ale z mezikruží trefil jen brankáře Víta. Hned v následující minutě se ale již do střelecké listiny zapsal, kombinaci v útočném pásmu zakončoval střelou z levého kruhu. V 9. minutě jsme dokázali využít přesilovou hru, po střele od modré se dorážkou z brankoviště prosadil opět Beránek. Při našem dalším vyloučení si pár úspěšných zákroků připsal brankář Vaněk, do největší šance se ale dostal Sajdl, který hostující obraně unikl, svůj bekhendový blafák ale neproměnil. Hosté i nadále byli velmi aktivní a vytvářeli si střelecké příležitosti, obrana v čele s brankářem ale změnu stavu nepřipustila.
Ve druhé třetině jsme z minima vytěžili maximum. Nejdříve jsme přestáli další oslabení a ve 26. minutě si pojistili vedení, střela Dittricha od modré zaplachtila přesně k tyčce hostující branky. Po polovině utkání jsme viděli jednu z nejhezčích akcí utkání, Zahradník z mezikruží našel nezjiště u tyčky volného Šedu a pro něj již nezbylo nic jiného, než zakončit do prázdné branky. Za půl minuty se opět měnil stav, tentokráte si od mantinelu do zakončení nabruslil Jušta a procedil kotouč za brankovou čáru. Ve 33. minutě měl další branku na své holi Zahradník, jeho pokus ale skončil jen na tyčce branky. Ve 38. minutě vybídl Šeda křížným pasem k zakončení Beránka, ten se trefil do poloprázdné branky a završil tak svůj hattrick. Ve 39. minutě jsme po propadnutí ve středním pásmu za zády obrany nechali volného Šuteru, ten svůj samostatný výpad zakončil a snížil na 6:2.
Do závěrečné třetiny jsme nastoupili v početní výhodě za faul hostující hráče v závěru druhé třetiny. Přesilovka se nám ale hrubě nepovedla a naopak hosté předvedli tu vůbec nejkrásnější akci zápasu, kdy ve čtyřech hráčích vykombinovali zakončení do prázdné branky pro Krajíčka. Naši nekoncentrovanost a nedůraz hosté potrestali ve 44. minutě další snižující brankou, volný na kruhu zůstal Zobač a střelou z první překonal Vaňka v domácí brance. Ve 47. minutě přinesl klid do závěru J. Drašnar, když po přečíslení uklízel jednoduchou dorážkou z brankoviště. Hosté svůj sympatický výkon korunovali v 58. minutě pátou brankou, naši chybu v obraném pásmu potrestal střelou skrze clonící hráče Elis.
Nadstavbová skupina je tak za námi a následuje vrchol sezóny v podobě Play-off. V B skupině jsme obsadili konečné 3. místo a tak nás čeká souboj s 6. celkem A skupiny společné soutěže. Po dramatickém závěru obou skupin nám výsledky posledních zápasů přinesly soupeře z Pardubického kraje, tým HC Chrudim. Osmifinále se hraje na tři vítězná utkání, začínáme v neděli 22.1.2022 na ledě soupeře, doma se představíme ve středu 25.1.2023.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Myslel jsem si, že dnes už pojmeme zápas jako přípravu na play-off hokej. To se ale úplně nepovedlo a dnes jsme rozhodně ideální výkon, který budeme potřebovat v play-off, nepředvedli. Tři body samozřejmě bereme, každé vítězství potěší a rozhodně je lepší vstupovat do rozhodující části soutěže po vítězném utkání. Tímto všechny fanoušky zvu na play-off, které začíná příští neděli, vaši podporu budeme potřebovat.