Na úvod soutěže jsme nestačili na Nové Město

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 2. 10. 2022 od 17:00
6:2

4:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 8. Černý (Hynek, Bucek), 13. Petr (Pohl), 16. Hynek (Bucek), 18. Hynek (Bucek, Černý), 28. Veselý (Pohl, Černý), 37. Černý (Franc, Bucek) - 16. Kellner (Plíhal, Šeda), 39. Šeda (Netušil, Plíhal)

Vyloučení: 7:8
Využití: 0:2

Rozhodčí: Veinfurter - Boček, Brož

Střely na branku: 43:32

Diváků: 165

TJ Spartak Nové Město n.M.

Biegl - Šrenk, Pohl, Klust, Borovec, Dostál, Franc - Hynek, Řehák, Lelka, Bucek, Petr, Veselý, Černý, Dvořák, Vaňát

Petrů - Hanousek, Kostka, Kellner, Plíhal, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Netušil, Zahradník, Šeda - Sajdl, Drašnar J., Menyhárt - Javůrek

Hned v úvodu prvního mistrovského utkání jsme bez úhony přestáli první oslabení a v 5. minutě mohli jít do vedení, Jakub Drašnar ale ztroskotal na Bieglovi v domácí brance. V 8. minutě se ujala rychlá akce domácích, pas od levého mantinelu tečoval na brankovišti Černý. Ve 13. minutě jsme nedokázali dostat kotouč z obraného pásma, nahození na branku tečoval mimo dosah brankáře Petrů na brankovišti volný Petr. Ve 14. minutě jsme se dostali do přečíslení 2 na 1, za záchranou brzdu zatáhl Pohl. Nařízené trestné střílení Tomáš Drašnar zakončil pouze do betonu Biegla. Další faul domácího týmu jsme již potrestali, střela Kellnera z levého kruhu skrze clonící hráče zapadla přesně k tyčce. Ihned po rozehrání jsme byli nedůrazní na svém brankovišti a inkasovali velmi lacinou branku, jako střelec byl označen Hynek. V 18. minutě po rychlém výpadu do útočného pásma střílel Hynek z levého kruhu přesně do protilehlého růžku a zvyšoval již na 4:1.
Ve druhé části jsme nejdříve přestáli další dvě oslabení, následně si dokázali vytvořit nějaké šance na snížení, ale v koncovce jsme byli bezzubí. To domácí potrestali naše zaváhání v obraně ve 28. minutě, dorážkou z brankoviště se prosadil Veselý. Ve 37. minutě bylo ještě hůře, po zmatcích v obraně dostal prostor k zakončení volný Černý a z kruhu pro vhazování zamířil přesně do horního růžku. Ve 38. minutě nám domácí nabídli výhodu dvojnásobné přesilové hry, tu jsme dokázali proměnit, když po pasu na brankoviště zakončoval Šeda.
Závěrečná třetina se dohrávali již jen z povinnosti, oba týmy si dokázaly vypracovat několik střeleckých příležitostí, ale oba brankáři se vytáhli několika neuvěřitelnými zákroky a branka tak nepadla.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
O výsledku rozhodla první třetina, kdy jsme inkasovali 4 laciné branky po našich chybách. Soupeř byl důraznější a přesnější v koncovce, my jsme své šance proměnit nedokázali. Třetí třetina se již v podání obou týmů dohrávala bez většího nasazení, domácímu týmu gratulujeme k zaslouženému vítězství.