Na úvod soutěže debakl s Trutnovem

neděle 3. 10. 2021 od 17:00
2:12

0:4, 1:4, 1:4

Branky a nahrávky: 35. Drašnar T. (Šeda, Mlateček), 50. Javůrek (Labuť, Jušta) - 9. Křížek (Junek Š.), 14. Tatar Jak. (Gabriel), 17. Oppelt (Vacek), 17. Tatar Jak. (Chytráček, Krsek), 24. Krsek (Tatar Jak., Junek L.), 32. Chytráček (Tatar Jak.), 33. Oppelt (Šimoníček), 33. Tatar Jak. (Junek L.), 46. Chytráček (Junek L.), 55. Synek (Křížek, Junek Š.), 59. Višňák (Šimoníček), 60. Krsek (Junek L.)

Vyloučení: 3:3
Využití: 1:1

Rozhodčí: Petr - Kubišta, Roischel

Střely na branku: 36:45

Diváci: 95

Kouba - Kostka, Souček, Plíhal, Mlateček - Šeda, Drašnar T., Beránek - Jušta, Dittrich, Hanousek - Labuť, Javůrek, Jech

HC Trutnov
Krejčí - Junek Š., Junek L., Minařík, Synek, Vacek, Višňák - Šimoníček, Oppelt, Smékal, Novák, Tatar Jak., Krsek, Chytráček, Křížek, Gabriel, Tatar Jan

Do úvodního utkání soutěže jsme nastoupili ve velmi okleštěné sestavě, ale v úvodní desetiminutovce se aktivní hrou vyrovnali jednomu z favoritů soutěže. Bohužel naše náznaky šancí skončili na hostujícím brankáři, nebo jsme netrefili mezi tři tyče. Do vedení šli trutnovští v 9. minutě, střelu od modré vedle branky, tečoval mimo dosah brankáře Křížek. Ve 14. minutě nebyl dostatečně pokryt před brankou Jakub Tatar a jeho teč skončila v horním růžku. V 17. minutě jsme inkasovali další dvě branky, nejdříve se u branky prosadil Oppelt a vzápětí naši hrubou chybu za brankou potrestal opět Jakub Tatar.
V úvodu druhé třetiny jsme čelili dvojnásobné přesilovce, tu jsme sice přestáli bez úhony, ale ve standardní přesilovce se již hosté radovali, v mezikruží volný Krsek se trefil do horního růžku. Ve 32. minutě jsme nechali najet Chytráčka od modré do střelecké pozice a ten se nemýlil. V následující minutě jsme propadli na útočné modré a hosté svůj rychlý výpad dokázali proměnit. Bohužel ihned po rozehrání jsme nepokryli Jakuba Tatara a ten završil svůj hattrick. Až za stavu 0:8 jsme si i my užili brankové radosti, přesilovou hru využil po nabídce před prázdnou branku Tomáš Drašnar.
V závěrečné třetině také hosté využili přesilovou hru, blafákem se prosadil Chytráček. Předcházející postavení mimo hru nebylo bohužel zaznamenáno. V 50. minutě potěšila přítomné diváky akce našich mladíků, kteří naskočili do zápasu. V útočné třetině vybojovali kotouč a po rychlé kombinaci střílel Javůrek z levého kruhu přesně k pravé tyčce. V 55. minutě se od modré skrze clonu trefil Synek, v samotném závěru jsme bohužel ještě 2x inkasovali. Nejdříve se z brankoviště prosadil Višňák a následně po naší nevyužité šanci z protiútoku uzavřel stav Krsek.

Josef Lochman, trenér mužstva:
Herní kvalita byla na straně soupeře a zcela zaslouženě vyhrál. Nás musí mrzet řada neproměněných šancí a také spousta zbytečných chyb, které hostující tým nekompromisně trestal. Poděkování hráčům za bojovnost, na víc síly nebyly.