Oslabení: 2:0

Janský J., Lochman A., Vaniš D., Studnička P., Sajdl R., Merka D., Vaniš P., Pelcl K., Kopecký L., Kopecký T., Hašek D., Svoboda M., Voda T., Kučera T., Kubec V., Vaniš D.

Střelba: 31:33 Diváci: 40

Aleš Kouba, asistent trenéra
V prvním utkání v roce 2014 jsme přivítali Nový Bydžov. S tímto soupeřem jsme doposud sehráli vždy vyrovnaná utkání, a tak i v tomto zápase jsme chtěli sehrát vyrovnanou partii a hlavně naplno bodovat. Utkání začalo pro nás velmi dobře. Aktivní pohyb a chuť soupeře dostat pod tlak. První branky jsme se dočkali v 16. minutě, kdy při oslabení vzal puk Merka, zhruba 30 vteřin držel kotouč za hostující brankou a poté vyjel do střelecké pozice a poslal nás do vedení, a tak skončila i první třetina. V druhé třetině jsme soupeře na deset minut zatlačili do jeho obraného pásma, ale branku se nám i přes nespočet šancí nepovedlo vstřelit. Ovšem konec druhé třetiny se nám vůbec nepovedl, hráči přestali plnit taktické pokyny, často kotouče tahali a přicházelo spousta chyb. Jen díky brankářovi a skvěle ubráněného oslabení pět na tři se šlo po dvou třetinách stále za stavu 1:0. Do třetí třetiny jsme nastoupili opět s hrou, kterou jsme chtěli předvádět a obraz hry se zlepšil. V 55. minutě se nechal naprosto zbytečně vyloučit Lochman a hned za 20 vteřin jsme šli opět do tří, když fauloval Studnička. Hostům se naskytla další šance na vyrovnání, jenže v 57. minutě se přímo z trestné lavice dostal po přihrávce od Vaniše D. právě Lochman a z tohoto úniku se nemýlil a odčinil, tak svou chybu. V závěru utkání jsme soupeři již nepovolili snížit, a tak jsme zaslouženě vyhráli. Všem hráčům děkujeme za přístup k utkání a za bojovnost.