5:6

Vyloučení:0:0
Přesilovky: 0:0

Horák M., Novotný J., Špička J., Fišer J., Libřický Z., Šoula M., Anděl T., Tuček J., Surý J., Dočkal M., Antalík M., Mlateček P., Hidvéghy M.
K dalšímu, již dvanáctému zápasu krajské ligy juniorů Třebechovičtí zavítali na led čtvrtého celku tabulky, kterým je Spartak Nové Město nad Metují. Hosté nastoupili do utkání opět s pouze jedenácti hráči. Domácí Nové Město vlétlo na svého soupeře z Třebechovic a jednoduchou a rychlou hrou jej přehrávali. Ovšem Třebechovičtí také hrozili ze svých brejků. Domácí se dostali do vedení v čase 3:49 a to je nabudilo k ještě lepšímu výkonu. V čase 9:14 domácí odskočili již na rozdíl 2 branek a z hosty to vypadalo zle. Jenže pak přišel překvapivý gól Třebechovic. Pavel Mlateček nahrál z rohu hřiště před branku, kde Martin Dočkal procedil puk mezi betony domácího gólmana. Jenže o chvíli později v čase 13:36 po další hrubé chybě opět skórovali domácí a odskočili na rozdíl dvou branek. Do konce první třetiny si Třebechovice vytvořili dvě šance. Nejprve uháněl sám na brankáře Jan Surý, jenže kotouč mu utekl a nestihl ho již zasunout do domácí branky. Druhá šance přišla v závěru první třetiny, kdy Pavel Mlateček vyslal do samostatného úniku Martina Dočkala, který však tuto příležitost zahodil.Stav po první třetině tedy 3:1 pro domácí a třebechovická hra byla velice špatná. Do druhé třetiny nastoupili Třebechovičtí jako vyměnění. Hosté hráli jednoduše, začali lépe bruslit a napadat rozehrávku domácích. V čase 23:59 Jan Surý našel nahrávkou zpoza branky Michala Antalíka, který s přehledem prostřelil domácího brankáře. V čase 25:35 bylo ještě veseleji, když Pavel Mlateček našel před brankou volného Martina Dočkala, který skóroval po druhé v utkání. Domácí tým byl naprosto šokován a tyto dva rychlé góly jej srazili do kolen. Třebechovičtí začali přehrávat svého soupeře a vytvářeli si i dobré příležitosti, jenže žádnou z nich nedokázali využít. V závěru třetiny měli hráči Nového Města skoro dvě minuty dlouhou přesilovku 5 na 3. Nejprve byl vyloučen Martin Šoula a hned na to nešťastně vyhodil Jan Fišer puk za mantinel a putoval také na trestnou lavici. Domácí však nedokázali tuto příležitost využít, protože Třebechovičtí toto oslabení odbránili výborně. Po druhé třetině se do šaten odcházelo za stavu 3:3. Pěkný hokej pokračoval i ve třetí třetině a hosté zmrazili překvapené domácí ještě více, když v čase 43:19 přihrávka Jana Surého našla Jiřího Tučka, který propasíroval puk za domácího brankáře. To ještě nebylo vše další branka padla v zápětí, když v čase 45:29 vyslal opět Honza Surý do úniku Marka Hidvéghyho a ten zvyšoval již na 5:3. Hostům však docházeli síly a chvíli i v nekompletních dvou pětkách bránili dvoubrankový náskok. Domácí zamkli svého soupeře a pálili jednu ránu za druhou na vynikajícího brankáře Martina Horáka, který podával celé utkání výborný výkon. Tlak domácích se neustále zvyšoval a jen kvůli skvělému Horákovi vydržel stav 5:3 až do času 56:37, kdy Třebechovická hráz v brance praskla a domácí snížili na 4:5. Kouč Tuček si vzal time-out. Důležitý moment utkání se stal v čase 58:30, kdy Tomáš Anděl ujel domácí obraně položil si brankáře a zavěsil na 6:4 (asistence Martin Šoula). To nebylo vše domácí ještě jednou snížili v čase 59:50. Poté přišel infarktový závěr, když domácí měli dvě gólové šance, které však v branku nepřetavili a konečný výsledek je 5:6. Zasloužené Třebechovické vítězství, je odměnou za bojovný a perfektní výkon všech 11ti hráčů a hlavně výborný výkon brankáře Martina Horáka, který vychytal hostům toto vítězství. Poděkování patří také všem fandům, kteří vydatně podporovali hosty celý zápas.