sobota 12. 12. 2009 od
0:1

Vyloučení:0:0

Horák M., Novotný J., Hidvéghy M., Šoula M., Anděl T., Tuček J., Surý J., Luštinec O., Antalík M., Mlateček P., Hruška J., Špička J., Fišer J.
K dalšímu utkání 10.kola krajské ligy juniorů jsme zajížděli na led do Nového Bydžova. Opět jsme nastoupili k zápasu s pouhými jedenácti hráči. Zápas začal velice svižně a ve velkém tempu. Obě obrany velice dobře bránili, a tak diváci viděli velice málo brankových příležitostí. V první třetině stojí za zmínku jen neproměněná stoprocentní šance Jirky Tučka, a tak se do kabin po první třetině odcházelo za stavu 0:0. Ve druhé třetině byla hra opět velice vyrovnaná a opět v ní nebylo mnoho gólových příležitostí, avšak jedna branka přeci padla. V čase 29.51 Ondřej Luštinec vyslal do samostatného úniku Michala Antalíka a ten prostřelil domácího brankáře Mikeše klasickým teploměrem. Od této doby začali být Bydžovští hráči velice nervózní a agresivní. Bydžovští také neustále protestovali a uráželi rozhodčí,kteří k nim naopak byli velice shovívaví . Obraz hry však zůstal stále stejný. Do konce druhé třetiny žádné větší šance už nepřišli, ovšem hokej se hrál velice kvalitní. Do třetí třetiny vlétli Bydžovští s velkou chutí a na hostech už bylo znát, že jim docházeli síly, protože dohrávali s pouhými 10ti hráči. Bydžovští nejprve hráli v oslabení za jejich hloupé fauly a to brzdilo jejich snahu o vyrovnání. Později se už Třebechovičtí dostali pod velký tlak a domácí se snažili vyrovnat. Také však začali hrát velice zákeřně a jeden faul střídal druhý. Píšťalka rozhodčího však zůstávala v těchto případech velmi často němá. V posledních pěti minutách Bydžovští zamkli svého soupeře a ostřelovali vynikajícího brankáře Martina Horáka - který se stal hvězdou utkání a má největší zásluhu na vítězství hostů. Poslední minuta byla velmi hektická a bylo jen otázkou času kdy domácí vstřelí vyrovnávací branku. Třebechovičtí však hráli velmi obětavě a našli poslední zbytky sil, na to, aby se jim povedlo doslova ubetonovat výsledek 1:0. Toto utkání stálo Třebechovice hrozně moc sil, a také nečistá a zákeřná hra Bydžova přivodila mnohá zranění. Michal Antalík dohrával poslední třetinu s výronem v kotníku, Marek Hidvéghy si odnesl z utkání otřes mozku a naražená záda. Jen kvůli velkému štěstí se při brutálních faulech domacích nezranil žádný další Třebechovický hráč. V závěru patří velké poděkování celému týmu za bojovný a nádherný výkon v zápase a největší poděkování a uznání patří vynikajícímu výkonu Martina Horáka bez kterého bychom určitě nevyhráli, a také střelci vítězné branky Michalu Antalíkovi, který dohrával třetí třetinu se zraněním.