Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
30. 4. 2022 - Klub

Zhodnocení sezóny 2021-22

Roman Šinkovský, hlavní trenér mládeže

Po dvouletém covidovém vakuu, které zásadně nahlodalo systém mládežnického sportu v celé ČR, byla letošní sezóna víceméně návratem k normálnímu fungování oddílu a byla bohatá na události i v mládežnickém hokeji. V září a lednu proběhly náborové dny v rámci celorepublikové akce Českého hokeje Pojď hrát hokej, které přitáhly desítky nových dětí do místního oddílu. Pravidelně probíhala bruslařská školička pro veřejnost pod vedením profesionálního trenéra ČSLH Romana Šinkovského. Hlavním úspěchem byl povedený návrat k pravidelné činnosti jednotlivých kategorií, z nichž ovšem nejvíce utrpěly nejmladší ročníky, kterým právě v letech 2020 a 2021 epidemiologická situace a s ní spojené zákazy činnosti oddálily jejich první krůčky na ledě. Aktuálně se již členové oddílu ledního hokeje připravují na další sezonu, když absolvují suchou přípravu zaměřenou na všestrannost. Někteří hráči využívají i umělou in-line plochu na třebechovickém stadionu. V srpnu čeká všechny kategorie opět tradiční soustředění v Nové Pace.

Přípravka ročník 2013 a mladší

Začátek letošní sezony byl u nejmenší kategorie velmi krušný a neradostný. Přerušená činnost oddílu a zpřetrhané pohybové návyky a kamarádské vazby se podepsaly na malém počtu dětí, které si našly cestu na třebechovický stadion. Teprve až postupná práce a přesvědčování veřejnosti o návratu ke každodennímu sportu přinesla zvýšený zájem nejmenších dětí o lední hokej. Na tréninkovém procesu i zápasech se podíleli pod vedením hlavního trenéra Romana Šinkovského především trenéři Jaroslav Hrůza a Jakub Drašnar. Naše nejmladší kategorie sehrála úspěšně také několik zápasů a miniturnajů, vždy na malém hřišti, v tzn. minihokeji.

Přípravka ročník 2012

V letošní sezóně byl základní kádr ročníku 2012 doplněn o několik nových hráčů roč. 2011 a v podzimní část sezóny hráli kluci tzv. minihokej, kde nastupovali na 1/2 ledové plochy.

Od ledna 2022 je čekala velká změna a začali hrát již na celé kluziště. Celý tým působil velmi konsolidovaně a nadšeně, především díky obětavé práci trenérů Jana Cichockeho a Petra Krause. Kluci krom krajské soutěže, kde hráli spoustu vyrovnaných i vítězných utkání, sehráli mnoho přátelských utkání a turnajů. Jeden z nich dokonce pořádali sami jako Novoroční turnaj. Děkujeme nejen trenérům, ale i rodičům, kteří pomáhali k hladkému průběhu sezony.

Roman Šinkovský, trenér mladších žáků

Sezona 2021-22 znamenala pro kategorii 2009 a 2010 velkou neznámou. Tým opustili tři stabilní hráči (Václav Vondruška, David Šrámek a Adam Šinkovský), kteří odešli do Mountfieldu Hradec Králové. Naštěstí jejich místo nahradili obrácenou cestou putující hradečtí hráči na hostování, kteří pomohli svými výkony k velmi povedeným výsledkům i hře. Během celé soutěže se tým Třebechovic p.O. vždy pohyboval mezi 3-4 nejlepšími týmy soutěže, přičemž se mu podařilo např. vyhrát i na ledě silného Náchoda či Vrchlabí. Mladší žáci odehráli v tomto roce rekordní počet utkání (45), což umožnovala široká soupiska i brzký začátek přípravy, kterou oddíl zahájil již tradičně v srpnu v Nové Pace. Poděkování zaslouží všichni trenéři, kteří se podíleli na náročné sezoně (Petr Cihlář, Jarda Plaček, Vláďa Branda).

Jan Čuda, trenér starších žáků a Zdeněk Lindr, vedoucí týmu

Letošní sezóna byla pro starší žáky náročná. V soupisce jsme měli tři hráče ročník 2007 a osm hráčů ročníku 2008. Oproti soupeřům jsme nastupovali k zápasům s poměrně mladým mužstvem, které bylo díky nemocem a úrazům často doplňováno šikovnými hráči z kategorie mladší žáci (ročník 2009).

Začátek byl tedy krušný, ale nic jsme nevzdali, kluci zabojovali a došlo u nich k velkému progresu. Postupně jsme odváděli stále lepší výkony a zápasy se začaly stávat vyrovnanými. Vybojovali jsme i cenná vítězství s týmy, se kterými jsme nejprve prohrávali na celé čáře. Krásným zakončením celé sezóny pak byl turnaj ve Skutči, kde jsme se umístili na cenné stříbrné pozici.

Myslím, že je zde na místě poděkovat za vedení týmu a jeho přípravu a podporu především trenérovi Honzovi Čudovi, a také asistentům Jindrovi Kubálkovi a Pavlu Kučerovi.

Zvlášť bych pak chtěl poděkovat, podpořit a motivovat do dalších výkonů ty hráče, kteří na sobě zapracovali, a díky kterým se podařilo dohrát tuto sezónu se vztyčenou hlavou.

Václav Vlk, trenér junioři

V kategorii junioři jsme hráli Regionální ligu (druhá nejvyšší soutěž). Soutěž se hrála v rozmezí ročníků 2002-2004.

Byli jsme zařazeni do skupiny Pardubického kraje (Lanškroun, Česká Třebová, Choceň, Litomyšl, Opočno). Systém soutěže byl čtyřkolový, s vloženým jedním kolem Královehradecké skupiny (Vrchlabí, Hronov, Jaroměř, Nová Paka). Poté se soupeři z vrchní a spodní poloviny tabulky sloučili a hrálo se dvoukolově.

Jako každou sezónu jsme se potýkali s problémem malého počtu hráčů, a ještě do toho zasáhla covidová opatření, takže výsledky byly vždy adekvátní sestavě týmu v daném utkání.

Tímto bych chtěl poděkovat všem hráčům, kterým se podařilo přes velmi těžkou situaci a všechna úskalí celou sezonu dokončit.

Richard Vodička, vedoucí mužstva „A“

Sezóna 2021-2022 byla opět po dvou letech kompletně odehraná sezóna, která ale přinesla zásadní novinku. Na předsezónním aktivu klubů bylo odsouhlaseno opětovné spojení hokejových soutěží v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Naposledy se společná nejvyšší krajská soutěž hrála v sezóně 2003-2004. V první části se týmy dvoukolově utkali pouze s týmy v rámci svého kraje, ve druhé části se ve dvou výkonnostních skupinách potkali již i s týmy z druhého kraje a následovalo společné play-off. Úvodní část soutěže se nám, z důvodu řady zranění a nemoci hráčů a také nevyjasněných pravomocí trenérského obsazení, moc nepovedla a skončili jsme na 6. místě. V průběhu sezóny na sebe převzal hlavní zodpovědnost za A tým bývalý vynikající extraligový hráč Jaroslav Kudrna. Nadstavbovou část jsme hráli s týmy na 5. – 7. místě Královéhradeckého kraje a na 5. – 8. místě z kraje Pardubického. Zlepšené výkony týmu a stabilizovanější sestava přinesla úspěch v podobě prvenství v této B skupině. V osmifinále play-off jsme ve dvou zápasech porazili 8. tým ze skupiny A společné soutěže HC Jaroměř. Čtvrtfinále hrané také na dva vítězné zápasy přineslo souboj s druhým celkem tabulky, týmem HC Choceň. V dramatických zápasech vždy zvítězil domácí tým, a tak naše cesta skončila ve čtvrtfinále a na celkovém 7. místě společné tabulky.

Roman Drašnar, předseda oddílu

Sezónu hodnotím průřezem všemi kategoriemi jednoznačně kladně. A to především z toho důvodu, že se mohla odehrát celá. Naše hokejová mládež (i dospělí :-)) tak nemusela vysedávat další rok doma u počítačů a tabletů, ale svůj čas měla možnost využít smysluplněji. „Hýbat se“ a ještě k tomu se svými kamarády. Doufám, že v tomto duchu navážeme dalšími sezónami. Zároveň chci na tomto místě poděkovat všem trenérům, realizačním týmům a všem nadšencům, v čele s rodiči, za jejich dlouhodobou, většinou několik roků trvající, nezištnou pomoc s celou sezónou. Dík patří i zaměstnancům technických služeb za jejich práci a celosezónní ochotu směrem k hráčům, trenérům a rodičům SK.


Klub
20. 3. 2022 - 18:42
MŽ v závěru sezóny
Mladší žáci měli konec hokejové sezóny extrémně nabitý. Kluci ročníku 2010 odehráli sérii tří přátelských zápasů (2x Choceň a 1x Jaroměř), ve kterých se snažili vymanit se z role "těch druhých" v zápasu MŽ. Zápasy jsme sice nevyhráli, ale kluci předvedli velmi dobrý výkon. V sobotu pak tým složený z 2010 a 2011 zápas proti Rychnovu, který měl výrazně hráčů ročníku 2009. Tento zápas se hodně nepovedl a "padli" jsme 4:14. Hned v neděli jsme vyrazili do Rychnova znovu, tentokrát na turnaj tří (Rychnov, Bydžov, Třebechovice). Na zápas nás již posílili kluci ročníku 2009 a předvedená hra byla dramaticky lepší. První dvoj zápas s Rychnovem jsme vyhráli a po obědě jsme nastoupili k druhému dvojzápasu s Bydžovem. Zápas byl emocemi ještě více vybuzený a první půlku jsme vyhráli díky vyrovnávacímu gólu 75s před koncem a 32s do konce jsme rozhodli o výhře. Druhá půlka se vyvíjela obdobně, jen v závěru jsme v powerplay tentokrát padli. Po hokejové části následovala část v tělocvičně, kde kluci dominovali a díky skvělému výkonu odvážejí z Rychnova pohár pro vítěze turnaje. Gratulujeme moc všem, výkon je příslibem do příští sezóny, kdy se kluci přesouvají do kategorie Starší žáči. Za celou sezónu děkujeme za trenérský tým i všem rodičům za jejich přístup, podporu a trpělivost.
3. 2. 2022 - 07:35

MŽ - poslední dva týdny byly zápasově velmi nabité. Kluci odehráli zápas s Rychnovem, přátelák a ligový zápas s Opočnem, dvakrát přátelský zápas s Hradcem a ligový zápas v Novém Bydžově. I přes velkou marodku a karantény se nám podařilo všechny zápasy sehrát a převést více či méně kvalitní výkon. Zápasy s Hradcem jsou vždy velmi těžké, protože soupeř je hokejově kvalitnější. I přes poměrně dobrý výkon našich kluků se góly lovily především z naši branky. Pro kluky jsou tyto zápasy motivací a dají jim rozhodně více než výhra o 20 branek. S Opočnem, našim tradičním rivalem jsme sehráli dramatický a ve finále vítězný zápas doma. V krátké době na to jsme zajeli naopak do Opočna a zde soupeř nastoupil velmi koncentrovaný a hokejově více prahnoucí po vítězství. Nám se tento zápas po všech stránkách nepovedl, což ale k týmovému sportu prostě patří. Posledním zápasem týmu byla úterní předehrávka v Novém Bydžově, ze kterého můžete shlédnou i pěkný záznam (https://fb.watch/aXceJ3C3eJ/)
9. 1. 2022 - 19:09
MŽ - zápas se Dvorem
V neděli nastoupili kluci k zápasu se Dvorem Králové. S tímto soupeřem jsme se potkávali ještě v minihokeji a těšili jsme se na vzájemný zápas na velké kluziště. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel silně ovlivněn výkonem rozhodčího. Celkové skóre vyšlo příznivěji do domácí.
16. 2. 2022 - A tým

Druhý zápas čtvrtfinále v naší režii, rozhodne se v Chocni

13. 2. 2022 - A tým

První čtvrtfinále rozhodla nepovedená druhá třetina

11. 2. 2022 - Klub

Čtvrtfinále play-off KLM

9. 2. 2022 - A tým

Vybojované vítězství znamená postup do čtvrtfinále play-off KLM