Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
21. 2. 2021 - Klub

Zdeněk Uhlíř, legendární třebechovický hokejista s číslem 14

Dne 8. ledna 2021 odešel do hokejového nebe pan Zdeněk Uhlíř, bezesporu jeden z nejtalentovanějších a nejvšestrannějších sportovců, který kdy v Třebechovicích pod Orebem žil.

Zdeněk Uhlíř, legendární třebechovický hokejista s číslem 14

Zdeněk se narodil 23. května 1936. Miloval aktivní pohyb a byl velice šikovný v mnohých sportech, typický přírodní talent. Hrál tenis, byl fotbalovým brankářem, ale nejvíc ho od samého dětství oslovil lední hokej. Ten začal hrát v Třebechovicích ve svých deseti letech.O další tři roky později se již věnoval tomuto sportu závodně, hrál za domácí klub Jiskra Třebechovice p.O. V roce 1951-1953 hrál jako učeň za mužstvo Pracovních záloh v Jaroměři. V té době, v roce 1952, jako šestnáctiletý dorostenec, poprvé reprezentoval tehdejší Hradecký kraj na celostátním přeboru republiky v Brně. Družstvo Hradeckého kraje bylo tehdy velmi úspěšné a skončilo i díky němu jako druhé v ČSR. Po vyučení se Zdeněk opět vrátil do Třebechovic. Během vojenské prezenční služby v roce 1956-1958 hrál nejprve za RH Pardubice a později II. ligu za Moravii Olomouc.

Po skončení vojenské služby se vrátil opět do Třebechovic, odkud v roce 1959 přestoupil do Spartaku Hradec Králové. Zde, před jeho prvním hradeckým zápasem s Duklou Litoměřice si o něm fanoušci mohli v Programu přečíst následující slova: „Přes značně dlouhou závodní činnost je Zdeňku Uhlířovi teprve 23 let, je zaměstnán jako opravář v STS v Kuklenách, je ženatý a má čtyřletou dcerku. Získá-li v budoucnosti ke své technické vybavenosti a bojovnosti ještě klid při střelbě, bude patřit jistě k oporám mužstva. Přejeme mu proto hodně úspěchů.“

V barvách HradcePo několika sportovně velice úspěšných letech v hradeckém prvoligovém klubu zde ukončil hostování a vrátil se do rodných Třebechovic pod Orebem. Od roku 1965 do roku 1981 hájil barvy třebechovického SK a svým umem a zkušenostmi pomohl našemu oddílu postoupit do nejvyšší krajské soutěže. Hráč s číslem 14 rozdával hokejovou radost v Třebechovicích pod Orebem celých šestnáct sezón. Dohromady odehrál za tuto dobu 239 zápasů, ve kterých vstřelil 125 branek. „Pan hokejista Uhlíř“ inspiroval svojí hokejovostí, umem a svým učebnicovým skluzem při bruslení, bez přehánění, několik generací hokejistů. A to nejen jako hráč, ale následně dalších několik let jako trenér mládeže.

Pana Zdeňka Uhlíře jsme si všichni vážili i jako nesmírně šikovného řemeslníka (mimochodem má obrovské zásluhy na celkové rekonstrukci zimního stadiónu s vybudováním umělého chlazení z roku 1978) a skvělého přímého chlapa, který se dokázal jako hráč i trenér pěkně rozčertit, ale zároveň dokázal vzápětí vstřícně a s trpělivostí poradit.Abych končil tento příspěvek vesele, protože by si to určitě Zdeněk Uhlíř přál, musím připomenout i jeho osobitý smysl pro humor a jeho trefné a vtipné hlášky. Jednou dávno se například současný předseda oddílu ledního hokeje po odehraném zápasu za dospělé dozvěděl o jakémsi hodnocení jeho výkonu právě panem Uhlířem – prý by mohl pracovat jako pošťák na Donu (nebyla to pochvala za bruslení, ale spíš vytknuto, že se hráč skoro nepotkal s pukem :-)). A někdy jindy se zase tatínek jednoho hokejisty od pana Uhlíře dozvěděl, že měl raději zasadit karafiát :-)…

Rádi bychom na tomto místě Zdeňku Uhlířovi slíbili, že se budeme snažit co nejlépe reprezentovat naše město a předvádět výkony, které se mu budou, až se na nás z toho hokejového nebe bude dívat, líbit.

V barvách Hradce v akci (hráč vlevo)

Klub
2. 10. 2020 - 17:41
Minihokej až do odvolání zrušen
Z rozhodnutí prezidenta Českého hokeje JUDr. Tomáše Krále v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vládou České republiky týkající se pandemie onemocnění COVID-19 se s okamžitou platností, a to do odvolání, ruší všechny soutěže v minihokeji v kategorii přípravek, tj. konkrétně 2.-4. tříd včetně.
9. 9. 2020 - 22:13
Změna přípravných utkání A týmu
Z důvodu výskytu Covid-19 v týmu HC Litomyšl a uzavření ZS v Litomyšli došlo k úpravě přípravných utkání A týmu.

V neděli 13.9.2020 od 17:00 sehrajeme v Lomnici utkání s týmem z Krajské ligy Libereckého kraje - HC Lomnice nad Popelkou.
Ve středu 16.9.2020 od 18:00 zůstává v platnosti utkání s HC Jaroměř v Jaroměři.
V neděli 20.9.2020 od 17:00 na domácím ledě přivítáme tradičního soupeře z Krajské ligy Pardubického kraje - HC Choceň.
7. 3. 2020 - 12:19
Ročník 2012 - povedený víkend na turnaji v Hronově
Kluci v úvodu svého prvního zápasu dokonale zaskočili favorita (a pozdějšího vítěze) z hradeckého Mountfieldu, když po první třetině šli do trháku 5:1; později se hradečtí probudili a naše šmudlíky, kteří však až do konce srdnatě bojovali, přetlačili 12:8. Potom se pak snažili i v dalších dvou zápasech, s domácím Hronovem a Novým Městem n. Metují, v nichž předvedli řadu pohledných akcí, stejně tak jako náš brankář povedených zákroků, byť výsledkově v obou zápasech mírně podlehli. Své si vynahradili při nájezdech, v nichž ve dvou za tří sérií uspěli. Pěkné druhé místo pak obsadili v závěrečném běhu. Díky všem (dětem i rodičům).
26. 1. 2021 - Klub

Rozhodnutí KVV ČSLH Pardubického kraje

12. 1. 2021 - Klub

Smutná zpráva

11. 10. 2020 - A tým

Poslední utkání před nucenou pauzou rozhodla nepovedená druhá třetina

7. 10. 2020 - A tým

V okresním derby byl úspěšnější Nový Bydžov