Z Trutnova bez bodů, rozhodla produktivita prvního útoku domácích

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 7. 12. 2022 od 18:00
8:5

3:1, 3:2, 2:2

Branky a nahrávky: 1. Vondráček (Smékal), 13. Šimoníček (Smékal, Vondráček), 16. Šimoníček (Smékal, Vondráček), 31. Vondráček (Junek, Šimoníček), 35. Vondráček (Smékal, Šimoníček), 37. Smékal (Vondráček), 46. Vondráček (Smékal, Šimoníček), 48. Šimoníček (Vondráček, Smékal) - 2. Sajdl (Šeda, Kellner), 36. Drašnar T. (Jušta, Sajdl), 39. Kostka (Jušta), 43. Drašnar T. (Wolf), 58. Zahradník (Šeda, Sajdl)

Vyloučení: 6:7
Využití: 2:1

Rozhodčí: Petr - Všetečka, Vodička

Střely na branku: 38:33

Diváků: 141

HC Trutnov

Pluháček - Vácha, Zákravský, Křížek T., Chaloupka, Křížek Z., Junek - Smékal, Šimoníček, Vondráček, Švadlák, Vognar, Luštinec, Bureš, Oppelt, Mach, Janoušek

Petrů - Hanousek, Kostka, Mlateček, Kellner, Dittrich, Souček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Sajdl, Zahradník, Šeda - Drašnar J., Javůrek

Vstup do utkání se nám hrubě nepovedl a hned v první minutě jsme inkasovali, naši chybu při rozehrávce z vlastního pásma využil Vondráček z brankoviště, po nahození Smékala od mantinelu na branku. Také naše první akce v útočném pásmu znamenala branku, souhru před domácí brankou zakončoval do prázdné Sajdl. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, kde si oba týmy vypracovaly několik střeleckých příležitostí, ale ujala se až akce domácího týmu ve 13. minutě, kdy jsme nechali mezi kruhy volného Šimoníčka a ten se z první trefil přesně k tyčce Petrů branky. V 16. minutě dostali domácí první výhodu přesilové hry, tu využil Šimoníček střelou z kruhu do horního růžku. Že vyloučení a samotné brankové střele předcházely sporné zákroky domácích je jiná písnička.
V úvodu druhé třetiny jsme nevyužili dvě po sobě jdoucí přesilové hry a mohli litovat řady neproměněných šancí. V polovině utkání se totiž po vyhrané buly v útočném pásmu dostal k dorážce střely od modré Vondráček a zvýšil na 4:1. Ve 35. minutě domácí využili další přesilovou hru, rychlou souhru v pásmu zakončoval opět Vondráček. Za necelou minutu nato se opět měnil stav, chybu domácího brankáře Pluháčka při pokusu o rozehrání potrestal T. Drašnar. Že domácímu prvnímu útoku vyjde asi vše na co sáhne ukázala další branka v naší síti, nahození bekhendem z mezikruží v podání Smékala skončilo až za brankovou čarou. Ve 39. minutě jsme po závaru v útočné třetině ještě stihli zkorigovat stav, k dorážce u tyčky se dostal volný Kostka a prostřelil domácího brankáře.
Třetí třetinu jsme zahájili náporem a vykoledovali si faul domácího hráče, přesilovou hru využil po rychlém výpadu do útočného pásma střelou z mezikruží T. Drašnar. Bohužel jsme se opět nevyhnuli chybě při pokrývání hráčů ve vlastním pásmu a po prohraném souboji za brankou nechali domácí kombinovat až ke střele volného Vondráčka do poloopuštěné branky. A trojice z prvního útoku domácích stále neměla dost, ve 48. minutě opět zaúřadovala jejich rychlá a přesná kombinace, zakončoval nepokrytý Šimoníček. Závěrečnou desetiminutovku jsme zahájili dvojicí po sobě jdoucími oslabeními, do největší šance se dostal Kostka, ale při svém nájezdu trefil pouze horní tyčku domácí branky a následně jsme nedokázali využít ani další dvě šance na zkorigování stavu. To se povedlo až v 58. minutě, souhru v útočném pásmu zakončoval před brankou volný Zahradník. Další pokus o zdramatizování stavu zhatilo další naše vyloučení, domácí se již asi šetřili na další zápasy a tuto výhodu nevyužili. První útok domácích zaznamenal neskutečných 21 bodů, rozdělili si to takto - Vondráček 4+4, Šimoníček 3+3, Smékal 1+6.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Náš dnešní výkon nebyl nijak oslňující, ale přesto jsme si své šance vypracovali. Bohužel naše produktivita není dobrá a naopak prvnímu útoku Trutnova dnes vyšlo, na co šáhl. Trojice zkušených hráčů nás jednoznačně přehrála a rozhodla o výsledku. Po snížení na 6:4 v úvodu třetí třetiny jsme i mohli myslet na nějaké zdramatizování, ale opět zaúřadovala zmíněná trojice hráčů a domácí si své vítězství vzít již nenechali.