Vybojované vítězství znamená postup do čtvrtfinále play-off KLM

Krajská liga mužů
středa 9. 2. 2022 od 18:00
3:2

1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 16. Jušta (Wolf, Drašnar T.), 39. Matouš (Šeda), 44. Drašnar T. (Wolf, Jušta) - 1. Kocián (Háze), 47. Souček ml. (Rind, Vágner)

Vyloučení: 5:3
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Pecha, Petr - Figer, Řezníček

Střely na branku: 31:29

Diváci: 175

Petrů - Hanousek, Pánek, Plíhal, Mlateček, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Menyhárt, Matouš, Šeda - Podzimek, Drašnar J., Beránek

HC Jaroměř
Vich – Koblížek, Souček st., Kotrč, Vágner, Mišinec, Bujňák – Vejman, Kocián, Souček ml., Záliš, Holub, Krause, Mertlík, Tomášek, Rind, Háze

V odvetném utkání se hosté dostali hned v první minutě do vedení, po vyhraném buly v útočném pásmu přetlačili naši obranu v souboji u hrazení a po nahrávce zpoza branky střílel přesně Kocián. My jsme se do tempa dostávali pomaleji a v první desetiminutovce měla více ze hry Jaroměř, ale bez nějakých výrazných šancí a co prošlo na branku, tak likvidoval pozorný Petrů. V 16. minutě si první pětka protáhla své střídání, ale ještě našla síly k jedné akci ze které jsme srovnali stav na 1:1. T. Drašnar poslal přesný pas na útočnou modrou na Wolfa, ten sklepl na najíždějícího Juštu a ten se trefil z mezikruží přesně k tyčce Vichovi branky. Bojovné utkání pokračovalo vyrovnanou hrou a soubojem o každý náznak šance. Neslo se ale i v duchu fair-play, za celou první třetinu jsme neviděli žádný faul a když už rozhodčí signalizovali první vyloučení, tak ho sportovně J. Drašnar odvolal.
Ve druhé třetině se již nějaké fauly urodili a první přesilovku si zahráli hosté, tu jsme bez větších problémů ubránili. Poté jsme naopak měli výhodu přesilovky my, po dalším faulu hostujícího hráče i dvojnásobnou. Do největší šance se dostal Jušta, ale trefil pouze tyčku hostující branky. Poté jsme špatně střídali, hra se srovnala a naopak si po návratu hráčů zahráli krátkou přesilovku. Ve 29. minutě se dostal do jedné ze svých šancí Menyhárt, střelou z mezikruží trefil rameno hostujícího brankáře. Pokračující boj o každý kousek ledu přinesl málo výrazných střeleckých příležitostí na obou stranách, oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany se snahou nepustit soupeře do přečíslení. Ve 37. jsme byli posláni opět do oslabení za faul. Napadající Šeda vybojoval za hostující brankou kotouč, jeho nabídku před branku zužitkoval ve vedoucí branku střelou z první Matouš. Hosté se v pokračující přesilovce neprosadili, obrana v čele s brankářem Petrů pracovala spolehlivě.
Třetí třetina pokračovala ve stejném rytmu, oba týmy se přes pozorné obrany těžce prokousávaly do nějakých šancí. Ve 44. minutě se nám povedl rychlý výpad od vlastní modré do útočného pásma, T. Drašnar nic nevymýšlel a z levého kruhu pro vhazování prudkou střelou k protilehlé tyčce překonal Vicha potřetí. Ve 47. minutě jsme ztratili kotouč ve vlastním pásmu, hosté to potrestali snižující brankou Součka, když se prosadil dorážkou z brankoviště. V závěrečné desetiminutovce jsme se soustředili na pozornou obranu středního pásma a napadání rozehrávky hostí. Hosté se přesto k pár závarům v našem pásmu dostali, v samotném závěru po odvolání brankáře zkusili i power-play, vítězství a postup do čtvrtfinále play-off jsme ale již dokázali ubránit.
Na soupeře si musíme počkat do pátečního večera, kdy se rozhodne o posledním postupujícím v souboji Litomyšle s Hlinskem.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
V první řadě chci poděkovat hráčům za předvedený výkon a poblahopřát k postupu. Hráči si to vybojovali na ledě, dali do hry srdce a silou vůle a bojovností si zaslouženě došli pro druhé vítězství v sérii. Utkání nebylo jednoduché, paradoxně byl asi jednoduší zápas v Jaroměři. Dnes na nás soupeř vlétl a měli jsme s tím chvilkově problém. Závěr byl z naší strany lehce nervózní, ale ubojovali jsme to. Pro mě osobně je to první série play-off v roli trenéra a jsem rád, že je vítězná a doufám, že naše natěšení a vítězný morál bude pokračovat i v dalších kolech.