Branky a nahrávky: 29. Menyhárt (Wolf) - 5. Háze (Bujňák, Mišinec), 51. Bujňák

Diváci: 110

Petrů - Hornyš, Kostka, Souček, Marša, Dittrich, Hanousek - Bartoň, Zahradník, Beránek - Wolf, Filip, Menyhárt - Drašnar J., Drašnar T., Šeda - Jušta

HC Jaroměř
Vacek – Mišinec, Souček, Kotrč, Voňka, Bujňák, Merkl – Tauber J., Tauber T., Hynek, Záliš, Hamáček, Mertlík, Vejman, Háze, Karel, Kačerovský, Tomášek

V utkání o výhodu úvodního domácího zápasu ve čtvrtfinále jsme si první šanci vytvořili již ve 2. minutě, při přečíslení 2 na 1 zakončoval Wolf z levého kruhu, hostujícího brankáře zachánila horní tyčka. V 5. minutě hosté rychle využili první přesilovku utkání, střelu od modré tečoval před brankářem Háze. Po této brance měli hosté herně navrch, byli o poznání aktivnější. Hru jsme vyrovnali až ve druhé polovině této třetiny, ale bez výraznějších šancí.
Ve druhé třetině jsme zvýšili pohyb a začali si vytvářet i více šancí. Ve 27. minutě se proháčkoval přes obranu Bartoň až do zakončení z pravého kruhu, jeho střelu zastavila až tyčka Vackovi branky. Ve 29. minutě jsme srovnali stav na 1:1, po nahození na zadní mantinel byl nejdříve u kotouče Wolf, jeho nabídku před branku využil ranou z první Menyhárt. Ve 30. minutě se střílená nahrávka Wolfa před branku odrazila od Filipa, bohužel opět do tyčky hostující branky.
Závěrečná třetina přinesla opět vyrovnaný hokej, kdy se oba týmy těžce dostávaly do šancí. A když už si nějaký náznak šance vytvořili, tak spolehlivě pracovali oba brankáři. V 51. minutě jsme nechali bez dorozu projet Bujňáka ze středního pásma až před brankáře, na jeho zakončení do horního růžku již Petrů nestihl zareagovat. Hosté se poté zatáhli do obrany a moc nás již do šancí nepouštěli, k vyrovnání nevedela ani závěrečná snaha při hře bez brankáře.

Josef Lochman, trenér mužstva:
Ve vyrovnaném a slušně hraném utkání jsme podle našich představ hráli pouze druhou třetinu, bohužel jsme využili jen jednu šanci a to je prostě málo. Čtyřbodovou ztrátu již asi nestáhneme, takže výhodu domácího utkání pro první utkání čtvrtfinále vybojovala dnes Jaroměř.