Poslední utkání před nucenou pauzou rozhodla nepovedená druhá třetina

Krajská liga mužů
neděle 11. 10. 2020 od 17:00
6:2

1:1, 4:0, 1:1

Branky a nahrávky: 20. Havrda (Škoda M., Oppelt), 27. Havrda (TS), 28. Řezníček, 29. Červíček (Zeman, Prouza), 38. Oppelt (Červíček, Zeman), 48. Havrda - 8. Zahradník (Plíhal), 45. Wolf (Bartoň)

HC Náchod

Bláha - Srba, Steklík, Škoda P., Verner, Klust, Jičínský - Oppelt, Vaňát, Šrenk, Rojšl, Pfeifer, Prouza, Řezníček, Zeman, Vondřejc, Červíček, Škoda M., Havrda

Petrů (41. Kouba) - Kostka, Souček, Plíhal, Mlateček, Dittrich, Hanousek - Kudr, Drašnar T., Menyhárt - Bartoň, Filip, Wolf - Beránek, Zahradník, Matouš - Jušta

Na blíže nedefinovanou dobu poslední zápas jsme odehráli na ledě loňského finalisty v Náchodě. V úvodní třetině se hrálo převážně na jednu branku, tu domácí, ale z řady střel a náznaků šancí jsme využili pouze jedinou. Již v 8. minutě otevřel skóre utkání Zahradník, který se od vlastní modré protáhl až do bekhendového zakončení a překvapil tak Bláhu v domácí brance. Domácí se do šancí dostali až v závěru třetiny a ve 20. minutě využili svoji první početní výhodu, na kruhu volný Havrda měl dostatek času zamířit nechytatelně do horního růžku.
Hned v úvodu druhé třetiny jsme měli další šanci, Bláha ale odolal. Ve 27. minutě bylo nařízeno trestné střílení, Havrda jej proměnil střelou nad vyrážečku do horního růžku. V následující minutě jsme opět zahrozili, domácí tým od vyrovnání zachránila horní tyčka a následný výpad zakončil Řezníček dorážkou své vlastní střely. A hned v následující minutě bylo ještě hůře, zmatek při obsazování hráčů ve vlastním pásmu potrestal domácí tým kombinací na jeden dotek, zakončující Červíček měl již jednoduchou práci uklidit do prázdné. Ve 38. minutě třetinu hrůzy zakončila další branka v naší síti, opět propadnutí na útočné modré a přečíslení které domácí nekompromisně potrestali, tentokráte zakončení vyšlo na Oppelta.
Do třetí třetiny šel do branky Kouba a dá se říct, že se asi dost nudil a moc práce neměl. Stejně jako v první třetině se většinou hrálo před domácí brankou, ale vstřelit branku je pro naše některé hráče nadlidský úkol. Jakýsi záblesk naděje přinesla akce ve 45. minutě, kdy Wolf našel křížnou nahrávkou přes střední pásmo Bartoně, který mu poté nabídku opětoval bekhendem před opuštěnou branku a první jmenovaný již neměl problém zakončit. Následně jsme měli další "výhodu" přesilové hry, v té jsme ale vytvořili obrovskou chybu ve vlastním pásmu, kdy jsme napadajícímu Havrdovi doslova nabídli šanci, kterou domácí hrdina nepohrdl a blafákem završil svůj hattrick.
Kdy bude možné odehrát další zápas není v této chvíli zřejmé, čeká nás minimálně 14 dní bez jakékoliv volnočasové aktivity a vzhledem k vývoji koronavirové krize se nedá očekávat brzký restart soutěže.

Ohlasy trenérů

Martin Klemenc, trenér mužstva:
Utkání jsme ztratili během 3 minut ve 2 třetině, kdy jsme po inkasované brance na 2:1 úplně vypadli z role. Opět jsme soupeře přestříleli, ale bez velké úspěšnosti.