Dnešní výkon na hlinecké stačit nemohl

neděle 16. 1. 2022 od 17:00
3:7

1:1, 0:2, 2:4

Branky a nahrávky: 3. Javůrek P. (Vik), 53. Šeda (Plíhal, Podzimek), 55. Jušta (Wolf, Hanousek) - 20. Lenoch Š. (Fink, Chvojka), 29. Cejpek (Beneš), 36. Havel (Adolf), 42. Hudec (Zdražil), 43. Homola (Bříza, Cejpek), 47. Adolf (Fink, Chvojka), 48. Homola (Beneš, Cejpek)

Vyloučení: 8:3
Využití: 0:3

Rozhodčí: Pecha - Figer, Roischel

Střely na branku: 27:50

Diváci: 100

Petrů - Hanousek, Pánek, Plíhal, Mlateček, Dittrich, Souček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Podzimek, Beránek, Šeda - Vik, Drašnar J., Javůrek

HC Hlinsko
Safr - Fink, Beneš, Hamák, Adolf, Lenoch Š., Lenoch P. - Homola, Brožek, Bříza, Chvojka, Cejpek, Králíček, Hudec, Zdražil, Havel

Hosté již od úvodního vhazování byli aktivnějším týmem a každou akci se snažili zakončit střelou na branku. Nezabrzdila je ani naše úvodní branka ve 3. minutě, kdy přečíslení 2 na 1 na sebe vzal benjamínek týmu Javůrek a z pravého kruhu prostřelil Safra v hostující brance. Na konto brankáře Petrů přibýval jeden úspěšný zákrok za druhým, v 11. minutě měl i patřičné štěstí, když střela hostujícího hráče orazítkovala tyčku branky, s dorážkou si již poradil. V 19. minutě jsme hostům nabídli výhodu přesilové hry, ti ji využili ke srovnání stavu na 1:1 pouhé 4 vteřiny před koncem třetiny, střelu Š. Lenocha tečoval pod horní tyčku domácí obránce.
Také ve druhé části pokračovali hosté v důrazné a rychlé hře s častou střelbou na branku. S řadou jejich šancí si poradil Petrů, nestačil až na akci ve 29. minutě, když na brankovišti byl nejdůraznější Cejpek. Ve 36. minutě využili hosté druhou přesilovou hru, Adolf zatáhl kotouč z vlastního pásma až před branku, jeho akci dokončil dorážkou přes beton brankáře Havel. Následné další oslabení jsme již ubránit dokázali. Hosté nás moc do zakončení nepouštěli, co prošlo na branku tak pochytal hostující brankář a k dorážkám jsme se vůbec nedostávali, hlinečtí tak zcela po zásluze otočili stav ve svůj prospěch.
Kdo čekal, že do třetí třetiny vstoupíme aktivněji a pokusíme se o zvrat, musel být zklamán. Zklamání ovšem nebyli hostující fanoušci, jelikož hned ve 42. minutě se mohli radovat ze vstřelení branky svého týmu, naše propadnutí ve středním pásmu potrestal Hudec, když dostal prostor k dorážce na brankovišti a i k následnému zasunutí kotouče za bezmocného brankáře. V následující minutě se radovali opět, tentokrát se z pravého kruhu trefil Homola. Ve 47. minutě hosté využili již potřetí početní výhodu, po střele od modré se před brankou nejrychleji zorientoval Adolf. Ve 48. minutě nahodili hosté kotouč z rohu před branku, ze vzduchu jej trefil Homola a mohl se opět radovat. V závěrečné desetiminutovce jsme dokázali alespoň kosmeticky upravit skóre, nejdříve dostal pas na útočnou modrou Šeda a z levého kruhu prostřelil hostujícího brankáře. V 55. minutě při závaru v útočné třetině zakončoval z mezikruží volný Jušta. Z následující akce hostí nás po střele z mezikruží zachránila horní tyčka, naši další snahu o korekci výsledku přibrzdila další vyloučení za zbytečné fauly.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Nasazení a výkon z minulého utkání jsme nedokázali zopakovat a dnes jsme byli horším týmem. Hosté nás předčili v rychlosti, důrazu a jich vítězství je naprosto zasloužené. A to ještě spoustu šancí dokázal zlikvidovat brankář Petrů. Soupeři gratuluji k výkonu a zisku bodů, my máme zase o čem přemýšlet.